Komunikacja a czas

Fatalna komunikacja to jeden z najczęstszych i najpoważniejszych złodziei czasu. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy sporo tej komunikacji odbywa się online – widzimy tylko słowa, nie widzimy gestów i nie słyszmy tonu głosu, więc trudno jest nam domyślić się intencji danej osoby. Jako osoba zajmująca się uczeniem innych tego, jak należy zarządzać czasem (sobą w czasie), bardzo dbam o to, aby samej stosować się do własnych zasad. Wiele razy trąbiłam o tym, że nie (...)

Czas na książkę – część 1

Nigdy nie marzyłam o tym, aby napisać książkę. Nie jestem jedną z tych osób, które w wywiadach twierdzą, że ich marzeniem było napisanie książki. Moim marzeniem z dzieciństwa było zostanie kierowcą TIR-a (byłam przekonana, że kierowcy TIR-ów zwiedzają cały świat, a w wielkich przyczepach wożą własne domy!), a nie pisanie książek! Koniec końców jednak tak właśnie się stało. Napisałam książkę! NA TEJ STRONIE możecie zobaczyć szczegóły na jej (...)

Czytam, czyli dbam o swój rozwój

Chyba już wszyscy wiedzą, że czytać uwielbiam. Dla przyjemności. Dla rozwoju. Dla… zabicia czasu. Czytanie jest dla mnie lekarstwem na wszystko. W zależności od potrzeb sięgam po różne książki. I dzisiaj o kilku z nich chciałam Wam napisać. Tym razem z ogromnej puli przeczytanych ostatnio pozycji wybrałam tylko te, które faktycznie Wam polecam, i nie opisuję tych, na które szkoda czasu :) Na początek książki, które przydają się w zarządzaniu czasem i zwiększaniu (...)

Zaplanuj sobie przyjemność

W najlepszej na świecie grupie Pań Swojego Czasu na FB mamy ponad 15 tysięcy kobiet! Wyobrażasz to sobie? Czy wiesz, jaka to armia ludzi? I jaka siła tkwi w takiej liczbie? Ja wiem, bo czuję to, gdy przebywam w grupie. Muszę przyznać, że jej członkinie traktuję w specjalny sposób, ponieważ zwyczajnie są mi bliskie. Co tydzień w poniedziałki o 10.00 rano pijemy sobie razem kawkę (#kawazbudzynska to takie 15-minutowe spotkanie na żywo właśnie w tej grupie), a ja wygłupiam (...)

Misja Pani Swojego Czasu

Dzisiaj PSC w formie wideo… Wiele biznesów ma misję. Niestety wiem, że wiele biznesów za tworzenie swojej misji zabiera się od d…y strony. Wiem, co mówię, bo pracowałam w tych biznesach i dla tych biznesów. Ważne osoby spotykają się na ważnym spotkaniu i w wyniku ważnej burzy mózgów… tworzą misję. Ubierają ją w piękne i okrągłe słowa, zapisują w postaci chwytliwych haseł, oprawiają w ramkę i wieszają na ścianę. Kto bez winy, niech pierwszy rzuci (...)