Nie stosuj strategii „WSZYSTKO ALBO NIC”

Niedawno zakończyłam z moimi kursantkami kurs „Zorganizuj się w 21 dni”. Wzięło w nim udział ponad 600 kobiet, a ja, mając z nimi na bieżąco kontakt (w grupach na FB oraz poprzez komunikację mejlową), zauważyłam, że jedną z najczęstszych strategii przyjmowanych przez kobiety jest strategia „wszystko albo nic”. [lista4] Strategia, która każe nam sięgać po superhiperambitne cele albo nie robić nic. Strategia, która każe nam rozwinąć najlepszy biznes na (...)

PSC OD KUCHNI. ODCINEK NR 5: Zarządzanie zdalnym zespołem

Dzisiaj będę się chciała z Tobą podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie tego jak budować i rozwijać swój zdalny zespół. W obszarze zarządzania zespołami mam ogromną ilość wiedzy i doświadczenia teoretycznego - przez 8 lat byłam trenerką i uczyłam menedżerów w korporacjach jak zarządzać ludźmi, więc znam chyba każdą mądrą teorię na ten temat, ale nic mnie nie nauczyło tego bardziej, niż moje własne doświadczenie bycia szefową i to na dodatek (...)

Konkurs #tworzeplanerpsc

Co jakiś czas pytacie mnie, czy jeszcze gdzieś można kupić planer Pani Swojego Czasu. Niestety – nie można. Cały nakład został sprzedany, a my opracowujemy nową edycję. Oczywiście mogłybyśmy po prostu zlecić dodruk poprzedniej wersji i od ręki ponownie go sprzedawać, ale… nie chcemy. Muszę z bólem serca przyznać, że gdy tworzyłam poprzedni planer, nie przemyślałam jego koncepcji tak dobrze, jak powinnam. Biorę to na klatę, przyznaję się bez bicia i zaliczam to (...)

Biznes online i blogowanie „od kuchni” by PSC

Pokażę Ci coś, chcesz? Gdy zaczynałam budować Panią Swojego Czasu, miałam to: Czyli swoje dłonie do pracy i komputer. Komputer nie był taki wypasiony, tylko stary grat, a dłonie nie miały pomalowanych paznokci. :) Gdy dzisiaj piszę do Ciebie te słowa, jako Pani Swojego Czasu mam na swoim koncie to: Na zdjęciu widzisz wszystkie moje produkty fizyczne oraz dwa najbardziej popularne kursy PSC – „Zorganizuj się w 21 dni” i „Zrób to dziś”. Zdjęcie i tak nie (...)

10 błędów, które popełniasz, budując swoje nawyki

WIERZYSZ W SILNĄ WOLĘ Błąd, który ma dwie odsłony. a. Twoja silna wola nie jest aż tak silna. Na etapie projektowania nowego nawyku niezachwianie wierzysz w swoją silną wolę i przeceniasz jej siłę, dlatego planujesz zbyt dużo i zbyt mocno. W rzeczywistości Twoja silna wola okazuje się wcale nie taka silna (jak u większości ludzi). b. Traktujesz silną wolę zerojedynkowo. Czyli uważasz, że albo się ją ma (a wtedy wszystko jest możliwe), albo się jej nie ma (a wtedy (...)