Poprzedni tydzień przebiegał pod znakiem świętowania 2. urodzin Pani Swojego Czasu. Świętowania na całego, nachalnego, a nawet narcystycznego, co niektórzy zdążyli – oczywiście – wytknąć.

Trudno.

Wyznaję zasadę, że skoro pracuję na maksa, to i świętować mogę na maksa, dlatego bezwstydnie ogłosiłam konkurs, w którym ciekawa byłam tego, co zmieniło się w Waszym działaniu pod wpływem PSC. Bo koniec końców jednak o te zmiany chodzi; nie o czytanie, inspirowania się i potakiwanie głową, ale o to, czy weźmiemy w troki swoje cztery litery i zaczniemy działać. A ja – jak wiecie – jestem fanką działania!

Dzisiaj nadszedł czas na ogłoszenie zwyciężczyń!

Regulaminowo miało być ich 5, jednak otrzymałyśmy TYYYLE zgłoszeń, że nie miałam serca wybrać jedynie kilku.

Wybieranie zwyciężczyń było dla mnie niezłą frajdą – nie tylko dowiadywałam się, jak dotychczas funkcjonowały kobiety biorące udział w konkursie, lecz także poznawałam ich drogę do zmian, a przy okazji dowiadywałam się, jaką nagrodę dodatkową chciałyby otrzymać.

Tak – bo w naszym konkursie, oprócz nagrody regulaminowej, można było wybrać sobie nagrodę, jaką tylko chciałaś! (Swoją drogą – nie wiem, czy wiesz, że polskie prawo nie przewiduje takich zachcianek, więc nie jest możliwe ogarnięcie przepisami takiego rozwiązania).

Zdecydowanie najczęściej wybieraną nagrodą był udział w uruchamianym wkrótce kursie „ZORGANIZUJ SIĘ W 21 DNI”. Równie często decydowałyście się na moją książkę z odręczną dedykacją (co jest o tyle ciekawe, że książka – choć napisana – jeszcze nie została wydana; obecnie trwa jej korekta).

To co, jesteście ciekawe, kto wygrał…?

Mamy 9 zwyciężczyń i dla każdej z nich znalazło się miejsce na podium. Kolejność prezentowania wynika z kolejności zapisywania plików 🙂

Każda ze wspomnianych kobiet otrzymuje zestaw PSC składający się z planera, torby, broszki, magnesu oraz motywatorka PSC oraz wybraną przez siebie nagrodę.

1. Anna Szelągowska

Napisała „Balladę o Oli Budzyńskiej”, która skradła moje serce. Ania ma w moim sercu już bardzo dobrze znany kąt, ponieważ jako uczestniczka kursu „Zorganizuj się w 21 dni” zadała mi taką liczbę pytań, jakiej nie dostałam ani nigdy wcześniej, ani nigdy później. Aniu, nie wiem, czy wiesz, ale Twoje pytania stały się inspiracją do oferowania kursu w pakietach standard i VIP – uznałam, że zwariuję, jeśli kiedyś podczas kursu będę miała kilkaset takich Ań 🙂

Anna Szelągowska - #2urodzinypscAnna Szelągowska - #2urodzinypsc

Jako nagrodę pozaregulaminową Ania zażyczyła sobie książkę z osobistą i imienną dedykacją. Aniu, gdy tylko książka zostanie wydana – poleci do Ciebie!

2.Anna Wolska-de Keijzer

Druga Ania wśród zwyciężczyń (imię nie było głównym kryterium 🙂 ).

Dlaczego ta wypowiedź wygrała? Ania świetnie pokazała, jak wygląda początek pracy nad organizacją czasu – początkowo oburzenie, wnerwienie i foch spowodowane tym, że cokolwiek miałybyśmy odpuszczać.

Przecież od tylu lat, karmione ideą: „Co…?! Ja nie potrafię…?!”, stawałyśmy na rzęsach i realizowałyśmy wszystko.

Ja uczę innego podejścia, które początkowo może wywołać bunt, wkurzenie i złość, ale które – koniec końców – zapewnia nam to, o co naprawdę nam chodziło: działanie w oparciu o priorytety połączone z dbaniem o siebie.

Anna Wolska #2urodzinypsc

Jako nagrodę Ania również wybrała książkę z dedykacją.

3. Basia Wawer

Basia nauczyła się odpuszczać i już nie stara się być idealna. Najbardziej spodobało mi się to, że przestała uganiać się za spełnianiem oczekiwań innych i dążyć do wypełnienia swojego życia obrazkami rodem z Instagrama.

Każda z nas ma tylko jedno życie – mamy prawo przeżyć je tak, jak chcemy, nawet jeśli jest czymś zupełnie odmiennym od tego, co widzimy wokół lub czego chcieliby od nas inni. To nasze życie i nikt nie przeżyje go za nas!

Basia Wawer #2urodzinypsc

Basia jako nagrodę wybrała udział w kursie „Zorganizuj się w 21 dni”.

4.Gabriela Knechciak

Gabriela stworzyła epopeję, ale ja chciałabym zwrócić Waszą uwagę na poniższy fragment:

Co radziła – wprowadzałam, testowałam i sprawdzałam.
I ogarniam powolutku ten mój cały świat ze smutku.
Nauczyłam się odmawiać – i zaczęli się obrażać.
Ludzie wywalali gały i nie lubią mojej zmiany.

Spodobało mi się, że Gabriela zwróciła uwagę na bardzo ważną kwestię – nauka organizacji to nie bułka z masłem; innym ludziom często nie podoba się fakt, że zaczynamy koncentrować się na własnym życiu i własnych celach, skoro do tej pory cały świat był dla nas ważniejszy!

Gabriela Knechciak #2urodzinypscGabriela Knechciak #2urodzinypsc

Gabriela jako nagrodę wybrała udział w kursie „Zorganizuj się w 21 dni”.

Postaw na siebie! - ucz się z #kursoksiążek i zacznij działać!

5. Gosia Kotarka

Gdy ktoś już na wstępie pisze: „Niech kolagen Ci nie puszcza” – wygraną ma jak w banku 🙂

Dzięki konkursowi Gosia wpadła na pomysł, żeby dla osób piszących stworzyć coś związanego z zarządzaniem sobą w czasie. Wyszła z tego prawdziwa epopeja dla piszących! Nie jeden, nie dwa, ale aż cztery artykuły! Odsyłam Cię na stronę, na której je znajdziesz:

MISZEWSKA.EU

Jeszcze słowo o Gosi. Gosia jest prawdziwą strażniczką porządku w naszej grupie „Panie Swojego Czasu” na FB. Jeśli wrzucisz post niezgodny z regulaminem, możesz być pewna, że Gosia go wyłapie i zaraportuje 🙂

Gosia Kotarka #2urodzinypsc

Gosia wybrała nagrodę, która mocno mnie wzruszyła, a mianowicie napisała, żebym wpłaciła dowolną kwotę na cel charytatywny. Gosiu, sama mam wybrać cel czy Ty chcesz go wskazać? Czekam na info od Ciebie!

6. Kidda

Odkąd zaczęłam malować, spotykam coraz więcej osób, które znalazły czas na malowanie. Kidda jest jedną z nich – możecie to zobaczyć w jej pracy konkursowej. Zaczęła szanować czas i dzięki temu kroczek po kroczku realizuje swoje cele.

Kidda #2urodzinypsc

Kidda również zażyczyła sobie udziału w kursie „Zorganizuj się w 21 dni”.

7. Makat tka

Makat tka dokładnie opisała, na czym polegała jej droga, mnie jednak najbardziej urzekło to:

Dziękuję za kompas. Dalej idę już sama.

Bo nie chodzi o to, by uzależnić się od nowego źródła. Chodzi o to, by zobaczyć, że sama jesteś źródłem. To Ty decydujesz, w którą stronę chcesz pójść i co chcesz zrobić!

Makattka #2urodzinypsc

Makat tko, nie wybrałaś nagrody dodatkowej, więc otrzymasz nagrodę niespodziankę 🙂

8. Agata Smuga

Za to, że znajduje chwile na codzienne przyjemności i szanuje każdą z nich.

smuga.a #2urodzinypsc

Agata wybrała planer, aby zorganizować najbliższe miesiące (które ewidentnie będą bardziej wymagające!).

9. Ewa

Ewa doskonale pojęła sens mojego przekazu:

Dopiero Ty mi powiedziałaś, żeby wybrać, że wszystkiego nie zdążę, że wszystkiego nie muszę, że to, czego oczekuje ode mnie świat, nie jest ważniejsze od tego, czego oczekuję ja i moja rodzina…

Takie wypowiedzi jak Ewy uświadamiają mi, jak mocno jest w nas wtłaczane słowo „wszystko”. Skąd to się bierze…? Ewa pokazuje, że czas najwyższy się tego pozbyć 🙂

Ewa #2urodzinypsc

Podobała mi się również wypowiedź Ewy co do nagrody. Napisała, że zachłannie marzy zarówno o kursie „Zorganizuj się w 21 dni”, jak i o książce z dedykacją (bo kiedyś chce pokazać dzieciom, dzięki komu odzyskały mamę).

Kto powiedział, że nie możemy być zachłanne?! Życie mamy tylko jedno! Zachłanna Ewo – dostajesz, oczywiście, obie nagrody!

WSZYSTKIE ZWYCIĘŻCZYNIE ZAPRASZAM DO KONTAKTU – podajcie nam namiary na siebie, tak abyśmy mogły skontaktować się z Wami i wysłać Wam nagrody!

Na koniec mam niespodziankę dla wszystkich kobiet, które brały udział w konkursie!

Chciałabym nagrodzić Was wszystkie, dlatego oferuję Wam zniżkę w wysokości 20% na udział w kursie „Zorganizuj się w 21 dni” w wersji standard. Co musisz zrobić, żeby otrzymać zniżkę? Napisz do nas mejl na adres: pytania@paniswojegoczasu.pl i załącz print screen ze swoją wypowiedzią konkursową.