Dzisiaj nie będzie słowa wstępu. Ale będzie sporo ironii. Mam nadzieję, że wybaczycie 🙂

Niczego nie planuj

Bo i po co? Wiadomo, że planowanie jest dla nudnych i mało kreatywnych kobiet, które nie potrafią żyć i działać spontanicznie, dlatego muszą mieć wszystko zaplanowane. Dlatego nie planuj bo Twoje życie stanie się nudne, przewidywalne, będziesz o wszystkim pamiętać i nigdzie nie będziesz się spóźniać. Kto by chciał wieść takie życie?

O wszystkim pamiętaj

Wszystko trzymaj w swojej głowie. Broń boże nic nie zapisuj na listach, bo przecież na pewno zawali Cię wtedy stos karteczek, list i innych papierów. Gdy tylko przyjdzie Ci ochota na zapisanie sobie czegoś, co Ci właśnie przyszło do głowy – zduś to w sobie i przekonaj samą siebie, że przecież ambitna z Ciebie Kobita i tę sprawę również zapamiętasz

Spadaj tylko z wysokiego konia

Chyba nie będziesz działać małymi kroczkami co? Ustal sobie ważny, ogromny, wielki i pracochłonny cel i zaplanuj na niego super małą ilość czasu – to Cię zmobilizuje do szybszego i efektywniejszego działania. Codziennie myśl o tym jak ważny jest Twój projekt i jak straszne rzeczy się nie podzieją, jeśli go nie skończysz. Im straszniejsze efekty sobie wyobrażasz – tym lepiej.

Nie wierz za bardzo w siebie

Wiadomo, że pewność siebie to wymysł amerykańskich naukowców i na naszym polskim gruncie to się zupełnie sprawdza. Gdy będziesz miała fajny pomysł, to ludzie sami go zauważą i przyjdą do Ciebie – niech Ci do głowy nie przychodzi, żeby komuś się tym chwalić i dodatkowo mówić, że to Twoja zasługa!

Aha – i koniecznie jak najdłużej rozpamiętuj swoje porażki. Żebyś za bardzo nie uwierzyła w siebie i przypadkiem nie pomyślała, że możesz więcej niż naprawdę możesz.

Nie myśl o sobie

Czy ktoś Ci kiedyś mówił, że jesteś najważniejsza? Nie wierz w to – to na pewno totalna bzdura. Rodzina powinna być dla Ciebie najważniejsza, dzieci powinny być najważniejsze, praca, znajomi, szef, porządek w domu. Wszyscy i wszystko tylko nie Ty!

Nie odpoczywaj

Odpoczynek jest przereklamowany, nie wiedziałaś o tym? Nie wiesz w jakich czasach żyjemy? Wszystkim się spieszy, wszystko musi być zrealizowane na już, wszyscy mają za dużo zadań i za mało czasu, a Ty kochana chcesz odpoczywać? Fanaberie jakieś i tyle.

Kolekcja Back to study

Bierz na siebie wszystko i nie odmawiaj

Bo i po co masz odmawiać? Wiesz jakie będziesz miała efekty? Opłakane – Tobie będzie przykro, że odmówiłaś komuś kogo lubisz, a ten ktoś będzie uważał, że jesteś zwykła egoistką, która myśli tylko o sobie i nie chce pomóc przyjacielowi w potrzebie. Potrzebne Ci to? To już lepiej uśmiechnij się, przytaknij i potwierdź, że jasne, dasz radę i zrobisz to jak najszybciej.

Dbaj o każdy szczegół i detal

Nie wierz nikomu, kto mówi, że perfekcjonizm jest przereklamowany. Przecież zależy Ci na jakości prawda? Przecież każdy przecinek, kropka i podkreślenie w Twoim tekście i ofercie świadczą o Twoim profesjonalizmie i mogą spowodować, że Klient od Ciebie odejdzie. Więc dbaj o wszystkie te elementy, nawet jeśli masz to robić kosztem siebie, swoich bliskich, swojego czasu itp. Bądź perfekcyjna

Rób wszystko

Celem każdej Kobiety jest zostać Perfekcyjną Matką, Żoną i Kochanką. Perfekcyjną Panią Domu. Perfekcyjną Pracowniczką lub Właścicielką własnej firmy. To powinno być również Twoim celem. Powinnaś mieć świetną pracę, świetne projekty zawodowe, wysprzątany na błysk dom, codziennie pożywny obiad na stole (ugotowany oczywiście przez Ciebie), codzienną porcję ruchu i snu oraz zdrowych przekąsek. W sobotę koniecznie ciasto własnoręcznie przez Ciebie upieczone. Oczywiście hobby, w którym się realizujesz oraz doskonale wychowane i super grzeczne dzieci. Nie masz tego wszystkiego? Chyba żartujesz! Zabieraj się zatem do pracy, bo masz wiele do nadrobienia!

Odkładaj na później

Czas nie zając, nie ucieknie prawda? Więc nie spiesz się z realizacją swoich zadań, lecz spokojnie poczekaj aż przyjdzie Ci chęć do ich zrealizowania. Bo kiedyś przecież przyjdzie prawda? Jeśli tylko troszkę poczekasz. Nie rozpoczynaj dnia najtrudniejszymi zadaniami, bo po co się tak męczyć, gdy masz takie dobre samopoczucie i tyle pozytywnej energii. Czy nie lepiej zobaczyć co porabiają znajomi na fejsie?

Bądź dostępna zawsze, wszędzie i dla każdego

Świat na pewno bez Ciebie zginie i Ty bez niego również. Nie ma takiej możliwości, żebyś w każdej chwili i w każdym momencie nie wiedziała, że ktoś gdzieś był, ktoś coś wypił i zjadł i komuś minka zrzedła, i postanowił to pokazać całemu Światu. Nie ma możliwości, żebyś nie sprawdzała mejli co 10 minut, bo a nuż okaże się, że faktycznie nikt nie napisał i … jesteś niepotrzebna.

A Ty co byś dodała do tego antyporadnika?

Ola (Pani Swojego Czasu)

Pani Swojego Czasu