Magda Mizera – ekspertka #KlubuPSC

Cześć, nazywam się Magda Mizera i jestem pełnoetatową fotografką. Od 7 lat wykonuję sesje ślubne i rodzinne dla moich klientów, tworzę naturalne sesje wizerunkowe dla kobiet prowadzących swoje biznesy, współpracuję z markami, robiąc dla nich zdjęcia do contentu w social mediach, a oprócz tego prowadzę swój kurs nauki fotografii online “Jasna Strona Fotografii” i piszę fotograficzne e-booki.  

Kobieta trzymająca w ręce telefon.

Sporo tego, ale już kilka lat temu postanowiłam, że to właśnie fotografia będzie moją życiową ścieżką, i na razie bardzo mi się na tej drodze podoba. Kiedy dostałam zaproszenie od PSC do bycia ekspertką w Klubie, poczułam motyle w brzuchu. Uwielbiam uczyć fotografii i przede wszystkim patrzeć na postępy moich uczennic. Tak – dobrze czytacie. Tak jak Ola, już kilka lat temu postanowiłam kierować moje treści głównie do kobiet, bo czułam, że to właśnie im brakuje takiego miejsca w sieci. Ja sama, ucząc się fotografii i zaczynając tę przygodę 10 lat temu, oddałabym dużo za taką pomocną dłoń.  

W Klubie PSC przygotowałam dla Was ścieżkę, która obejmuje wszystkie najważniejsze zagadnienia dotyczące fotografii mobilnej. 

Kolaż zdjęć w pastelowych kolorach.

Dla kogo jest kurs fotografii mobilnej? 

Przede wszystkim dla tych z Was, które chcą się tego nauczyć! Fotografia to dziedzina sztuki. Mimo technicznych aspektów wciąż jest formą wyrażania siebie i swoich emocji. Chęci to pierwsza i najważniejsza rzecz, jaką musicie posiadać, przystępując do takiego kursu. To kurs dla wszystkich z zerową albo podstawową wiedzą na temat fotografii, ale też dla tych z Was, które robią już zdjęcia i chcą, aby były one bardziej przemyślane i wykonane świadomie. Jeśli czujecie, że gdy bierzecie telefon do ręki i próbujecie wykonać fotografię, a nie panujecie nad nim i nic nie wychodzi Wam tak, jakbyście chciały, to zdecydowanie kurs dla Was. 

Uważam, że zdjęcia są bardzo ważną częścią naszego życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego, dlatego po prostu warto umieć je robić i przy okazji robić je dobrze. Jeśli więc:  

 • lubisz robić zdjęcia, ale nie do końca wychodzi Ci to tak, jakbyś chciała, i nie wiesz dlaczego, 
 • potrzebujesz motywacji do ćwiczeń z aparatem, 
 • prowadzisz swój biznes online i potrzebujesz dobrych i spójnych fotografii do przedstawienia tego, co robisz, 
 • chciałabyś robić piękne zdjęcia codzienności   swoim bliskim, w podróżach, do rodzinnego albumu, 
 • szukasz nowych przyjemnych wyzwań w tym roku, 

to zapraszam Cię na ten kurs! 

Aparat na dłoni kobiety. W tle kwitnące drzewa.

Czego będziemy się uczyć na kursie Kreatywna Fotografia Mobilna? 

W ciągu 6 miesięcy poprowadzę dla Was webinary oraz prezentacje wideo, na których szczegółowo objaśnię nie tylko działanie aparatu w telefonie, ale przede wszystkim wszystkie ważne zagadnienia fotograficzne, które wpływają na efekt zdjęcia.  

Zadbana finansowo
 • Zaczniemy od nauki technicznych kwestii dotyczących fotografowania telefonem – omówimy zarówno jego zalety, jak i ograniczenia.  
 • Później opowiem Wam dużo o świetle i o tym, jak ważne jest jego rozumienie w całym procesie fotografowania.  
 • Porozmawiamy o kompozycji i kolorach – o tym, jak wpływają na nasz odbiór zdjęć.  
 • Pokażę Wam najlepsze sposoby edycji zdjęć w aplikacjach mobilnych – będziemy przede wszystkim pracować na mobilnym Lightroomie, który jest aplikacją darmową i bardzo wszechstronną.  
 • Stworzę lekcje o fotografowaniu ludzi, zasadach podczas robienia portretów, ale również zdjęć w plenerze – krajobrazów i architektury w mieście.  
 • Omówimy błędy, które najczęściej popełnia się, robiąc zdjęcia telefonem, oraz sposoby, i jak z nich wybrnąć i więcej nie popełniać.  
 • Na koniec kursu przygotuję dla Was prezentację o stylu i spójności – to bardzo ważne zagadnienie, jeśli planujecie publikować swoje zdjęcia w social mediach i na nich budować swoją markę.  

W połowie kursu będzie na Was czekało wyzwanie fotograficzne, które pomoże Wam zwiększyć systematyczność w robieniu zdjęć – a jak wiemy, systematyczność znacząco wpływa na rozwój! 🙂 

Kobieta z dzieckiem na łące.

Jaką wartość będzie miał dla Was kurs?  

Chcę przede wszystkim pokazać Wam, że fotografowanie nie jest czarną magią i każdy, przy odrobinie wysiłku może zacząć robić lepsze zdjęcia. Wierzę, że fotografia nie jest zarezerwowana dla wybranych, no i zdecydowanie każdy zasługuje na ładne zdjęcia w albumie czy na swojej stronie. Moją rolą będzie tak poprowadzić Was tą ścieżką, żebyście w trakcie nie tylko nauczyły się fotografować, ale przede wszystkim czerpały z tego przyjemność.  

Różne projekty i wyzwania fotograficzne są świetną opcją dla kogoś, kto zaczyna naukę fotografii. Dlaczego? Bo zmuszają do częstego sięgania po aparat, a to jeden z najważniejszych czynników w nauce! Wyrabia się wtedy nawyk – jest zadanie, które trzeba wykonać. Ten nawyk przekształca się później w kolejny stopień polegający na sięganiu po aparat automatycznie – wtedy, gdy zobaczysz coś ciekawego. To jak koło zamachowe, raz wprawione w ruch z każdym obrotem kręci się szybciej i sprawniej. Dzięki częstemu sięganiu po aparat rozwiniecie swoją wyobraźnię i zaczniecie patrzeć na świat kadrami – nauczycie się dostrzegać rzeczy, które wcześniej były pomijane, niezauważone. 

Temu m.in. ma służyć nasze wyzwanie fotograficzne z zadaniami i pomysłami na zdjęcia, ale też i liczne sesje Q&A, które planuję, oraz posty na grupie FB – pracując razem, damy sobie nawzajem wsparcie i motywację. Wiem, jakie to ważne, zwłaszcza na początku tych fotograficznych prób, kiedy brakuje pomysłów, a błędy się mnożą się jak grzyby po deszczu. Dobrze mieć wtedy grupę wsparcia i osobę, która będzie potrafiła skierować na właściwą drogę. Po tym kursie zostaniecie z piękną i różnorodną galerią zdjęć, na których na pewno zobaczycie swój rozwój. 

Przekonałam Was? 😉 

Bardzo zachęcam Was do dołączenia do nowej edycji Klubu PSC i być może do zobaczenia na mojej fotograficznej ścieżce!