Klaudyna Maciąg – #GangPSC

V edycja Klubu Pań Swojego Czasu wystartowała! Już teraz możesz przejść na stronę Klubu PSC, zapoznać się z tym, co dla Ciebie przygotowaliśmy i wybrać dla siebie najlepszy pakiet. Jeżeli interesujesz się działaniami naszej społeczności, na pewno wiesz, że już chwilę po zakupie zyskujesz dostęp do bazy materiałów od dotychczasowych ekspertów Klubu. I to właśnie im – tym, którzy poświęcali Klubowiczkom czas w IV edycji – oddaję dzisiaj głos. Zadałam im kilka pytań o to, jak wspominają ostatnie miesiące, a Ciebie zachęcam do tego, abyś poznała ich bliżej.

Dominik Juszczyk, autor ścieżki „Od talentów do mocnych stron”

Nazywam się Dominik Juszczyk i pomagam intencjonalnie wykorzystywać talenty, czyli naturalne i powtarzalne sposoby działania, myślenia i odczuwania. Towarzyszę w drodze od nazwania talentów, poczucia jak one działają na co dzień, aż do ich rozwoju i praktycznego ich stosowania. Dzięki intencjonalnemu korzystaniu z talentów można działać efektywniej i łatwiej. Na stronie dominikjuszczyk.pl i na Instagramie pokazuję jak praktycznie pracować ze swoimi talentami i mocnymi stronami.

Jak wspominam ostatnie pół roku? Przed dołączeniem do Klubu przypuszczałem, że jego członkinie są aktywne i proaktywne. Rzeczywistość nie tylko to potwierdziła, ale przerosła oczekiwania. Webinary aż wrzały od pytań i dyskusji. Nieraz dostałem trudne pytania – z czego bardzo się cieszyłem, bo mogliśmy dzięki temu głębiej wejść w temat. Z ciekawością obserwowałem też jakie tematy pojawiają się w innych dyskusjach w Klubie i bardzo podobało mi się wzajemne pomaganie sobie. Z kim przystajesz, takim się stajesz – widzę, że to bardzo pozytywnie działa w Klubie.

Czy coś mnie zaskoczyło? Spodziewałem się zaangażowania i właśnie z tym się spotkałem. Zaskoczyło mnie jednak to, że to było bardzo aktywne zaangażowanie – z bardzo pogłębionymi refleksjami i pytaniami. Podobało się też, że w czasie webinarów, uczestniczki wzajemnie odpowiadały na swoje pytania – widać w tym było wzajemne wsparcie.

Czy jest coś, co na długo zapamiętam? Za każdym razem, kiedy słyszę, że poznanie talentów i praca nad nimi wpłynęły pozytywnie na życie osób, które z nimi pracują, to automatycznie się wzruszam i bardzo cieszę. A takich komentarzy i wiadomości dostałem bardzo wiele! Od informacji o pozytywnych zmianach w relacjach, przez lepsze zrozumienie się, aż po zmiany zawodowe. Zapamiętam to, że to, co przekazywałem, nie było tylko moim mówieniem, tylko było w praktyce wykorzystywane. Za co jestem bardzo wdzięczny!

Jadwiga Korzeniewska, autorka ścieżki „Zmień nawyki na dobre”

Cześć! Z tej strony Jadwiga Korzeniewska – socjolożka, trenerka i coachka. Pomagam osiągać cele bez zadyszki, w zgodzie ze sobą. Wspieram w zmianie nawyków na dobre. Nadaję „Bez zadyszki – podcast o dobrej motywacji”, piszę książki (m.in. „Motywacja bez zadyszki”) i tworzę kursy oraz programy on-line (m.in. „Freelance bez zadyszki”), które odmieniają życie – i to nie przez przypadki ;).
IG: www.instagram.com/jadwiga_bez_zadyszki
Strona: www.laboratorium-zmieniacza.pl

W ramach czwartej edycji Klubu PSC przygotowałam i poprowadziłam ścieżkę „Zmień nawyki na dobre”, w ramach której zajmowałyśmy się z Klubowiczkami:

– zmianą nawyków w myśleniu, które wpływają na nasze działania, czyli prokrastynacją oraz perfekcjonizmem,

– podnoszeniem gotowości do zmiany,

– tworzeniem i modyfikowaniem Indywidualnych Planów Działania, stworzonych z uwzględnieniem motywacji wewnętrznej, zewnętrznej i społecznej.

Wchodząc we współpracę z Klubem PSC, zastanawiałam się, jak mnie – osobę o spokojnej energii – przyjmie społeczność zgromadzona wokół kobiety-rakiety, jaką niewątpliwie jest Ola. Mój pierwszy webinar otwierał czwartą edycję i pamiętam, że postanowiłam podejść do niego z otwartą głową i ciekawością tego, co się wydarzy. A wydarzyły się rzeczy fantastyczne, bo Klub PSC to przede wszystkim społeczność wspaniałych osób, którym chce się chcieć.

W moim odczuciu Klub PSC to taki rozwojowy szwedzki stół, do którego każda Klubowiczka może podejść, aby skosztować różnych specjałów i zdecydować, co jej samej smakuje najbardziej. Wiele osób, które weszło na przygotowaną przeze mnie ścieżkę, pisało później, że w ogóle nie miało w planach jej przerabiania. Jednak, gdy spróbowały tego, co w jej ramach serwowałam, okazywało się, że właśnie tego potrzebowały.

Praca z Klubowiczkami przyniosła mi wiele radości i wzruszeń. Jednak nie wszystkie zmiany i przemiany zobaczycie na klubowej grupie. Większość z nich dotarła do mnie w osobistych mailach, utkanych nie tylko ze słów, ale także z emocji, z uwolnionych blokad, z olśnień, dla których mogłam być katalizatorem. Świadomość, że zbudowałam z Klubowiczkami przestrzeń do rozmowy, w której one czuły się ważne, jest dla mnie ogromną gratyfikacją.

Małgosia Wolska, autorka ścieżki „Projekt Praca”

Nazywam się Małgosia Wolska i jestem Coachem Kariery i Biznesu oraz HR Business Partnerką. Ról zawodowych pełnię i pełniłam całkiem sporo na przestrzeni lat – mogę się tytułować rekruterką, ekspertką ds. HR i specjalistką ds. LinkedIn. Pomagam rozwinąć karierę i znaleźć pracę. Zawodowo! Prowadzę zawodowe programy mentoringowe, karierowe grupy mastermind i udzielam konsultacji indywidualnych.

Wspieram też firmy jako HR Business Partner, w sprawach związanych z zarządzaniem ludźmi, programami outplacement i działaniami na LinkedIn. Jestem autorką e-booka Magia LinkedIn. Jak działać skutecznie? www.projekt-kariera.pl/magia-linkedin. W Internetach spotkasz mnie na LinkedIn www.linkedin.com/in/malgorzatawolska, na FB www.facebook.com/groups/odpicujCV i na Instagramie www.instagram.com/projekt.kariera. Więcej o mnie i o tym czym się zajmuję znajdziesz na mojej stronie internetowej https://projekt-kariera.pl/.

W IV edycji Klubu PSC miałam zaszczyt być ekspertką i stworzyłam ścieżkę Projekt Praca. Moja ścieżka do 11 spotkań na żywo (ponad 20 godzin!). Podzielona ona była na 6 bloków tematycznych i towarzyszyły im sesje Q&A. Odpowiedziałam na setki pytań i dylematów związanych z poszukiwaniem pracy. Jako że sama nie boję się zmian i eksperymentów zawodowych, do takich zmian zachęcałam Klubowiczki. W trakcie spotkań na żywo (nagrania znajdziesz na klubowej platformie), dzieliłam się wiedzą o tym, jak przygotować się do zmiany pracy, jak szukać pracy, jak napisać CV czy stworzyć konto na LinkedIn. Rozmawiałyśmy też o tym, jak wykorzystać mocne strony do szukania pracy i jak przygotować się do zmiany zawodowej, czyli tzw. przebranżowienia. W trakcie jednego ze spotkań przeprowadziłam rozmowę z Olą Budzyńską o wykorzystaniu zadań w procesie rekrutacji.

To co dla mnie, z perspektywy ekspertki, było niezwykle ważne, to przede wszystkim świetna atmosfera, otwartość i ogromna chęć zdobywania wiedzy wśród Klubowiczek. Klubowiczki były aktywne i zaangażowane, a mnie to motywowało do tego, aby przekazać jak najwięcej użytecznej dla wszystkich wiedzy. W trakcie prowadzonych przeze mnie webinarów i live’ów dziewczyny nie bały się zadawać pytań i chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami i historiami zawodowymi.

Bardzo ucieszyło mnie, kiedy za moją namową kilka dziewczyn z Klubu, które aktywnie szukają pracy, „skrzyknęło się” i stworzyło swoją grupę mastermind. Kilka dni temu otrzymałam wiadomość od jednej z jego uczestniczek. Oto ona:

Chciałabym Ci podziękować za ścieżkę Projekt Praca w Klubie PSC, śledziłam ją uważnie, a w realizacji pomagał mi mastermind, który za Twoją namową założyłam z Dziewczynami z Klubu. Od napisania CV od podstaw do propozycji pracy za większe pieniądze, w bardziej znaczącej w branży firmie, ze świetnym pakietem benefitów minęło 2,5 tygodnia. Myślę, że moje kompetencje i doświadczenie idealnie wpasowało się w potrzebę firmy. Chciałabym, żeby wszystkim Twoim obserwatorkom i Klubowiczkom szukało się pracy tak szybko i tak przyjemnie jak mnie.

– Małgosia

Wiadomości o tym, jak moja ścieżka pomogła Klubowiczkom w zdobyciu pracy czy w działaniach na LinkedIn otrzymałam naprawdę wiele i to jest namacalny dowód, że wiedza, którą się dzielę „działa” w praktyce.

W Klubie PSC zaskoczyło mnie (pozytywnie), jak silna jest to społeczność, jak bardzo pomocna i to nie było widoczne tylko w trakcie prowadzonych przeze mnie działań, ale ogólnie w codziennym „klubowym” życiu. Na Tajnej Grupie (dostępnej tylko dla Klubowiczek) nie spotkałam się z hejtem, który w różnych grupach rozwojowych jest na porządku dziennym. Nastawienie na rozwiązania i dawanie porad i konstruktywnej krytyki – to podejście Klubowiczek, które zaobserwowałam. Klub PSC to społeczność ludzi, którzy dokładnie wiedzą, po co się w tym Klubie znajdują, chcą się uczyć, podnosić kompetencje w różnych dziedzinach i chętnie służą swoją radą – nie tylko w obszarach, w których są ścieżki eksperckie, ale też w innych: życiowych, zawodowych i biznesowych tematach. Ta dobra energia, sprawiła, że zdecydowałam się zostać w Klubie na kolejną edycję – już nie będę ekspertką, ale Klubowiczką i zamierzam z tego korzystać.

Kolekcja Back to study

Marzena Fenert, autorka ścieżki „Kreatywne zabawy z dzieckiem”

Nazywam się Marzena Fenert i jestem terapeutką ręki. Prowadzę blog KreatywneWrota.pl na którym dzielę się swoją pasją, jaką jest wspomaganie rozwoju dzieci na wielu obszarach, w tym językowym, poprzez kreatywne zabawy.

Jestem również autorką pomocy logopedyczno-edukacyjnych zarówno dla dzieci zdrowych, oraz dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, alalią, niedokształceniem mowy o typie afazji oraz afazji dziecięcej, a także całościowych zaburzeń rozwoju (m.in. autyzm, zespół Aspergera), niepełnosprawności intelektualnej i innych zaburzeń językowych.

Moja ścieżka w Klubie nauczy Cię, jakie zabawy i w jaki sposób proponować dziecku w różnym wieku. Wszystkie te zabawy mają wspólny mianownik – rozwój motoryki małej, czyli rączek twojego dziecka. Są to zabawy różnorodne, bardzo łatwe i szybkie do przygotowania.

Swoją obecność w Klubie PSC wspominam bardzo miło. Był to bardzo twórczy czas nie tylko dla mnie, ale także dla osób, które zdecydowały się zrealizować moją ścieżkę. Panuje tutaj cudowna, rodzinna atmosfera, Klubowiczki wspierają się wzajemnie na każdym kroku.

Podczas realizacji mojej ścieżki zaskoczyło mnie parę Klubowiczek, które – jak się okazało – są nauczycielkami i pytały mnie czy moje materiały i zabawy mogą wykorzystać na zajęciach grupowych ze swoimi dziećmi. Oczywiście tak! Cudownie było oglądać zdjęcia dzieci, które nie tylko korzystały z moich pomocy, ale także bawiły się w zabawy, które proponowałam.

Największym zaskoczeniem był dla mnie jednak komentarz jednej z Klubowiczek i zostanie on w moim sercu na długo, bardzo długo. Po przeczytaniu mojego pierwszego mini-ebooka, napisała na grupie komentarz, że zajrzała ot tak, z ciekawości, będąc przekonana, że to nie jest ścieżka dla niej.

Jak się okazało pochłonęła e-booka w jeden wieczór i była nim zachwycona!

Weronika Boruń, autorka ścieżki „Grafika i projektowanie dla początkujących”

Nazywam się Weronika Boruń i jestem Szefową Designu i Grafiki u Pani Swojego Czasu. W minionej edycji klubu prowadziłam ścieżkę z grafiki i projektowania od podstaw. Grafiką zajmuję się od kilkunastu lat, a w oparciu o moją wiedzę i doświadczenie – zarówno z projektowania jak i uczenia innych – przygotowałam ścieżkę, która jest solidną bazą do tego, aby przygotować własne projekty – np. grafiki do social media w Canvie czy proste logo w programie do grafiki wektorowej. Wszystkie lekcje są oparte o bezpłatne programy i zasoby.

Atmosfera panująca w klubie sprzyja rozwojowi – to wzajemne wsparcie i dopingowanie się do działania – każdy pracuje w swoim tempie i czerpie dla siebie to, co jest mu aktualnie najbardziej potrzebne. Ścieżkę zaplanowałam w taki sposób, żeby każdy mógł z niej wybrać dla siebie np. jedną czy dwie lekcje dotyczące konkretnego zagadnienia, albo przerobić wszystko od A do Z. Z przyjemnością oglądałam realizacje graficzne pojawiające się na grupie – ujmujące było to, kiedy Klubowiczki odkrywały w sobie nowe talenty, a do tego ruszały pełną parą np. z Instakaruzelami czy szablonami na Instastory. Takich przykładów i świetnych realizacji pojawiło się mnóstwo.

Czy było coś, co mnie zaskoczyło? Raczej nie. Klub od środka znam bardzo dobrze, więc wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Ale pamiętam, że z punktu widzenia świeżo dołączającej Klubowiczki – zaskoczeniem było dla mnie to, jak bardzo to miejsce tętni życiem każdego dnia.

Czy jest coś, co będę długo wspominać? Na pewno zapamiętam ogromną ilość grafik, które pojawiły się na Instagramie – projektów Klubowiczek oznaczających mnie w komentarzach, na instastory czy w grafikach – czuć w tym wszystkim taki klubowy Girl Power. I widzę, że dziewczyny cały czas działają, a efekty tej pracy są naprawdę fantastyczne. Zapamiętam też dużo ciepła, które dostałam w komentarzach i satysfakcję Klubowiczek z własnej twórczości. Bardzo się cieszę, że miałam możliwość pracy z tak cudownymi kobietami, każda informacja zwrotna od nich, każdy projekt dawały mi wiele radości i satysfakcji z pracy.

V edycja Klubu Pań Swojego Czasu

Wspomnienia ekspertów IV edycji Klubu z pewnością pomogły Ci zrozumieć, jak wygląda atmosfera panująca w naszej społeczności i czego możesz się spodziewać, gdy już do nas dołączysz. Więcej informacji na temat działania Klubu znajdziesz na stronie klubpsc.pl, ale jeśli chcesz poznać bliżej nowych ekspertów, to każdy z nich przygotował dla Ciebie artykuł:

Agata Ucińska: Dlaczego warto praktykować jogę?

Magda Mizera: Fotografia to nie czarna magia – jak się jej nauczyć przyjemnie i skutecznie?

Andrzej Tucholski: Najskuteczniejsza metoda na udane jutro

Katarzyna Relidzyńska: Dlaczego warto pracować w grupie mastermind?

Marcin Iwuć: Czy da się ogarnąć finanse osobiste w pół roku? To prostsze, niż myślisz

Gotowa na to, by dołączyć do Klubu?

– Wykup dostęp na 3 miesiące

– Wykup dostęp na 6 miesięcy

– Wykup dostęp na 12 miesięcy