Jak zapewne wiecie, nie jestem blogerką DIY (do it yourself – zrób to sama). Nie przepadam nawet za tego rodzaju projektami, ale ostatnio to się zmienia – podarowano mi włóczkę i szydełko, więc kto wie, co się podzieje.

Ale nie o tym dzisiaj chciałam.

Dzisiaj będzie o kalendarzu.

W zeszłym roku stworzyłyśmy dla Was taki piękny kalendarz.

Pytacie mnie, czy w tym roku też będzie.

Nie, niestety nie będzie.

Powód jest prosty: ja i mój zespół, czyli #gangPSC, może pracować nad ograniczoną liczbą projektów w jednym czasie. Owszem, mogłybyśmy wcielać w życie więcej pomysłów, ale oznaczałoby to dla nas więcej pracy. A tego nie chcemy. Jest nam dobrze z taką ilością pracy, jaką mamy obecnie (albo nawet mniejszą, ale to już plany na przyszły rok).

Tak czy siak, kalendarza nie będzie.

Być może wiecie (powinnyście wiedzieć!!!), że subskrybentki mojego newslettera dostają co miesiąc kalendarze do druku w dwóch wersjach: minimalistycznej i kolorowej. Zawsze pod koniec miesiąca, aby mogły zaplanować kolejne tygodnie.

Wyglądają one tak:

jak zrobić kalendarz diy jak zrobić kalendarz diy

Kurs Czas na Insta!

A co z tym DIY, o którym pisałam na początku?

Otóż ja pobawiłam się właśnie w DIY i z Kalendarza Pani Swojego Czasu na 2017 rok zrobiłam w 3 minuty kalendarz na 2018 rok!

Wydrukowałam nowe szablony (kolorowe, bo takie lubię najbardziej), przykleiłam zwykłym klejem biurowym – i gotowe! Mam kalendarz na 2018 rok!

Wygląda on tak:

jak zrobić kalendarz diy

jak zrobić kalendarz diy

Oczywiście możesz wykorzystać dowolny kalendarz ścienny, który aktualnie masz w domu, szczególnie jeśli ma on grafikę, która Ci się podoba.

Według mnie to idealna, a na dodatek bardzo ekologiczna opcja!

Możesz też wydrukować wszystkie miesiące kalendarza, podkleić na tekturze, zrobić dziurkę na haczyk – i kolejna wersja gotowa!

(Tutaj zdjęcia nie zobaczycie, bo szukanie tekturek, wycinanie i robienie dziurek to dla mnie zdecydowanie zbyt duży poziom skomplikowania, ha, ha).