Tekst ma charakter archiwalny i niektóre fakty z życia PSC mogły się w tym czasie zmienić, ale proponowane rozwiązania zupełnie nie straciły na aktualności, dlatego korzystaj z nich do woli.


Umówmy się, Moje Drogie: ta cała organizacja jest przereklamowana, prawda?

Wszystkie przecież wiemy, że kobieta powinna być zmienna, spontaniczna, chaotyczna, z rozwianym włosem i najlepiej zawsze spóźniona.

Czyż nie jest fajnie wpisywać się w społeczne schematy i utarte sposoby myślenia o kobietach?

Czyż nie jest dobrze spełniać cudze oczekiwania na temat tego, kim jesteśmy i kim powinnyśmy być?

Czyż nie czujemy się doskonale, wiedząc, że każdy wokół kiwa z uznaniem głową, gdy patrzy na to, jak żyjemy, i cieszy się z tego, że spełniamy ich oczekiwania? Nic nie szkodzi, Kochana, że nie spełniasz SWOICH oczekiwań. Ba, nic nie szkodzi, że wiesz doskonale, czego oczekiwać od męża, od dzieci, od teściowej, od szefa, od koleżanek z pracy i od miliona innych osób, ale nie masz żadnych oczekiwań wobec siebie! Oczekiwania, plany i marzenia w stosunku do siebie…? Chyba sobie jaja robisz!

Pielęgnuj w sobie nawyki niezorganizowanej kobiety. Mów sobie dalej: „Taka jestem chaotyczna i niezorganizowana…!”. Żeby Ci w tym pomóc, przygotowałam zestaw rad dla Ciebie!

Nigdy niczego nie planuj

Planowanie to zło. Planowanie jest głupie, nudne, sztywne, bezsensowne. Planowanie nie działa. Planowanie jest do dupy i powoduje, że Twoje życie staje się schematyczne i nudne, a Ciebie opuszczają spontaniczność i kreatywność.

Jeśli już bardzo musisz coś zaplanować (bo np. ktoś przyciska Cię do muru), poświęć temu jak najmniej czasu i zrób to najbardziej na odwal, jak tylko potrafisz. Najlepiej na serwetce, kartce wyrwanej z notesu, a nawet nadgarstku. I oczywiście godzinę później zgub te swoje zapiski. Bo przecież planowanie to zło! Bo przecież zarazisz się od tych notatek!

Kolekcja Back to study

Ociągaj się, jak możesz, i odwlekaj, co tylko się da

Jak ognia unikaj spraw, które powinnaś załatwić dawno temu. Po prostu przymykaj na nie oczy i udawaj, że ich nie widzisz. Nie odbieraj telefonów – zajmij się czymś innym, to może znikną? Skoro rzeczy w torebce stale znikają, dlaczego to samo nie miałoby się stać z Twoimi zadaniami i obowiązkami?

Szukaj czynności zastępczych

Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy naprawdę musisz coś zrealizować (bo termin goni albo coś podobnego).
To jest właśnie idealny moment na absolutnie kluczowe i niecierpiące zwłoki sprawy, takie jak: ścieranie kurzu z liści roślin, czyszczenie srebrnych sztućców (to nic, że nie są srebrne i nie wymagają czyszczenia), usuwanie kocich kłaków z dywanu, ustawianie książek kolorami (a może rozmiarami? A może gatunkami? Koniecznie przetestuj wszystkie warianty! Przecież nie możesz mieć bałaganu na półkach z książkami!).

Nigdy nikomu nie odmawiaj

Utwierdzaj się w tym przekonaniu poprzez rozmowy z kobietami, które żyją tylko dla innych, niczego dla siebie nie robią i czerpią z tego nieziemską rozkosz. Ty też tak możesz. Jeżeli z powodu bycia wyłącznie dla innych odczuwasz zmęczenie i frustrację, prawdopodobnie wciąż robisz dla nich za mało.

Nigdy nie myśl o sobie

Kontynuujemy poprzedni wątek. Wiesz już, że nikomu nie powinnaś odmawiać, prawda? Dołóż do tego intensywną pracę nad wyhodowaniem w sobie przekonania, że każda minuta (bo przecież nie godzina, ha, ha) poświęcona sobie to minuta egoistycznie spędzona i dlatego czeka Cię wieczne potępienie. Mogłabyś przecież poświęcić ją komuś innemu! Nie daj sobie wmówić, że Ty również jesteś kimś, kto potrzebuje czasu dla siebie!

Słuchaj wszystkich opinii na swój temat

I koniecznie wdrażaj je w życie. To prawda, zadanie nieco się komplikuje, jeżeli opinie okazują się rozbieżne, ale od czego jest kreatywność? Możesz przecież w poniedziałek zastosować się do opinii A, we wtorek do opinii B! Intuicja, wgląd w siebie, własne potrzeby…? Bla, bla, bla – ziewam z nudów!

Bądź zarobiona

To jest cnota. Największa! Przecież wiesz, że podczas spotkania z przyjaciółkami będziecie się ubiegać o palmę pierwszeństwa w kategorii kobiet urobionych po łokcie! Nie daj sobie odebrać tytułu i zacznij działać już teraz. Wstań i idź coś robić. Obojętnie co. Bylebyś się zmęczyła i z czystym sumieniem mogła później ponarzekać.

A, i nie mów nikomu, że dzisiaj w sklepie PSC jest dzień darmowej dostawy, bo jeszcze ktoś Ci prezent w postaci planera, kalendarza albo listy zadań na mikołajki sprawi i będziesz musiała zacząć organizować swoje życie. A tego byśmy nie chciały, prawda? 😉

TUTAJ  znajdziesz regulamin