Klaudyna Maciąg – #GangPSC 

#kursoksiążki Pani Swojego Czasu, Oli Budzyńskiej, to prawdziwe kompendia wiedzy w tematach, kolejno: asertywnościplanowania i organizacji. Opinie o #kursoksiążkach, jakie znajdziemy w sieci, podkreślają, że to nie tylko publikacje piękne wizualnie, ale przede wszystkim bogate w treść i pozwalające na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. A ponieważ wydana 11 stycznia 2021 roku #kursoksiążka “Zorganizuj się w 21 dni” to już trzecia pozycja z tej serii, pojawia się sporo pytań, na które warto odpowiedzieć. 

Jeżeli więc zastanawiasz się, czy ta książka jest dla Ciebie, czy będzie dobra na start przygody z Panią Swojego Czasu oraz czym się różni od pozostałych – zapraszam do lektury. 

Kursoksiążki Pani Swojego Czasu. Zorganizuj się w 21 dni.

Co to jest #kursoksiążka? 

Zacznijmy od podstaw – czym w ogóle jest #kursoksiążka. Stworzony przez Olę Budzyńską format łączy w sobie elementy publikacji książkowej oraz kursu z ćwiczeniami. Z jednej strony otrzymujemy wiedzę podaną w formie tekstowej, z drugiej – zyskujemy możliwość przełożenia teorii na praktykę – a wszystko to za sprawą specjalnie opracowanych zadań, które mają formę tabel, formularzy do uzupełnienia, zdań do rozwinięcia itd. 

Skojarzenia z kursem rodzi także warstwa wizualna #kursoksiążek, które zawierają wyróżnione graficznie wypunktowania i cytaty, ramki otaczające najważniejsze informacje, marginesy przeznaczone do notowania oraz przyjazne dla oka elementy graficzne. Wszystko to sprawia, że korzystanie z #kursoksiążki nie polega jedynie na wodzeniu wzrokiem po tekście. Ten format niejako zmusza czytelnika do robienia notatek, zwracania uwagi na najważniejsze fragmenty, odpowiadania na pytania czy wykonywania ćwiczeń. 

#kursoksiążkę należy zatem traktować – jak sama nazwa wskazuje – jak połączenie książki i kursu – i tak też z niej korzystać. 

Od której #kursoksiążki zacząć? 

Kolejność pisania i wydawania #kursoksiążek to jedno, natomiast kolejność czytania ich – coś zupełnie innego. Jak przyznaje sama Pani Swojego Czasu, pierwszą publikacją, jaka powinna była pojawić się na rynku, jest “Zorganizuj się w 21 dni” – bo zawiera ona wiedzę podstawową, od której warto zacząć zaprowadzanie zmian w swoim życiu. I chociaż pierwotnie chciałam dokończyć poprzednie zdanie inaczej – używając wyrazu “przygoda” – to myślę, że jest to coś, na co każdy powinien zwrócić uwagę – #kursoksiążki Oli Budzyńskiej nie są publikacjami rozrywkowymi, które służą przeczytaniu i odłożeniu na bok. Praca nad organizacją, planowaniem czy asertywnością powinna stać się stałym elementem naszej codzienności, a nie tylko epizodem, który zaraz przeminie. Nie jest to łatwe, ale #kursoksiążki nie bez przyczyny oprócz wiedzy dają też inspirację, jak wykorzystać ją w codziennym życiu. 

Wiesz już zatem, że pierwszą publikacją z serii, którą warto poznać, jest ta najnowsza – poświęcona tematyce organizacji czasu. Wszystko dlatego, że zawiera ona wiedzę fundamentalną, a – jak wiadomo – to od fundamentów zaczynamy budowanie stabilnych konstrukcji. 

A jaki powinien być następny krok? Tutaj wybór należy do Ciebie. Jeżeli w trakcie czytania #kursoksiążki “Zorganizuj się w 21 dni” zorientujesz się, że masz problem z przekonaniami – na temat siebie, swojego życia, otoczenia czy samej organizacji czasu – to absolutnym punktem obowiązkowym jest dla Ciebie przeczytanie #kursoksiążki o asertywności i pewności siebie. Już pierwszy rozdział zmusi Cię do zmierzenia się z przekonaniami wpojonymi przez rodziców, społeczeństwo, bliskich i siebie samą. I mowa tu o takich przekonaniach, które utrudniają życie, nie pozwalają na stawianie właściwych kroków, zatrzymują w miejscu i budują blokady w głowie. Pozbycie się ich będzie niezbędne do pójścia naprzód – a zatem do wykorzystania w codziennym życiu wiedzy zdobytej z pozostałych #kursoksiążek – tej o organizacji oraz tej o celach i planowaniu. 
 
Przeczytaj jak nad swoją asertywnością i pewnością siebie pracowała Pani Swojego Czasu.  

Oczywiście niewykluczone, że nie masz problemu z przekonaniami czy pewnością siebie. Wtedy Twoim kolejnym krokiem będzie zapoznanie się z #kursoksiążką “Cele i planowanie”, wydaną przez Wydawnictwo Pełne Czasu jako drugą z kolei. Wiedz, że kwestia celów to zaledwie maleńki fragment organizacji, dlatego nie musisz obawiać się, że #kursoksiążki o organizacji i o celach w jakikolwiek sposób się dublują. Ta seria ma być swoim uzupełnieniem i warto skompletować ją w całości. 

Podsumowując – podstawy podstaw w temacie zarządzania sobą w czasie i organizacji znajdziesz w #kursoksiążce “Zorganizuj się w 21 dni” i to ona rekomendowana jest przez Panią Swojego Czasu jako pierwsza do czytania (i wdrażania!). To, którą z pozostałych #kursoksiążek wybierzesz w następnej kolejności, zależy już tylko od Ciebie i od Twoich potrzeb. 

3 kursoksiążki Pani Swojego Czasu na półce. Różowe ołówki w szklance.

Kto na pewno nie musi kupować #kursoksiążki o organizacji? 

Śmiało mogę stwierdzić na głos, że jako marka Pani Swojego Czasu stawiamy na transparentność i uczciwość. Być może z punktu widzenia marketingu nie jest to najtrafniejsza strategia, ale, umówmy się, szacunek do Twojego czasu, a także do Twoich pieniędzy, jest dla nas naprawdę ważny. 

Dlatego jasno podkreślamy: jeżeli w przeszłości zakupiłaś kurs Zorganizuj się w 21 dni, to absolutnie nie potrzebujesz #kursoksiążki o tym samym tytule, aby nauczyć się organizacji. Oczywiście – wydana po latach książka zawiera nieco odświeżoną i poszerzoną wiedzę, ale nie spodziewaj się żadnej rewolucji. Raczej skoncentruj się na tym, aby zacząć wdrażać wiedzę z kursu, w który zainwestowałaś. 

Podobnie wygląda kwestia z pierwszą – niedostępną już w sprzedaży – publikacją Oli Budzyńskiej, “Jak zostać Panią Swojego Czasu? Zarządzanie czasem dla kobiet”. Najnowsza #kursoksiążka jest dużo obszerniejsza od tej, którą debiutowała Pani Swojego Czasu, ale część wiedzy w nich zawarta pokrywa się ze sobą. Jeżeli więc posiadasz poprzednią książkę Oli Budzyńskiej, spokojnie wystarczy Ci ona do poznania tajników organizacji. Możesz więc skusić się na #kursoksiążkę – właśnie z uwagi na ten specyficzny format czy więcej treści – ale pamiętaj, że posiadając w swoich zbiorach pierwszą publikację Pani Swojego Czasu, posiadasz wszystkie zasoby niezbędne do nauczenia się zarządzania sobą w czasie

Kolekcja Back to study

Jak pracować z #kursoksiążkami? 

Ustalmy jedno już na wstępie – te publikacje są stworzone, by po nich mazać, robić notatki, podkreślać to, co najważniejsze i rysować ogromne wykrzykniki tam, gdzie uznajemy to za konieczne. Mówiąc krótko – z #kursoksiążek korzysta się w sposób aktywny. I choć mole książkowe przyzwyczajane są do nadzwyczajnego szacunku wobec papieru – tutaj o nim zapominamy. Zapominamy! 

Z własnego doświadczenia o pracy z #kursoksiążkami mogę powiedzieć jedno: jest trudno. To nie są lekkie, niewymagające myślenia książeczki o byle czym – tutaj naprawdę trzeba się przyłożyć, zajrzeć w głąb siebie, przemyśleć wiele spraw i uczciwie podejść do swoich przekonań. Nie pochłoniesz #kursoksiążek jak czytadeł do poduszki. Dla nich trzeba znaleźć spokojny czas – choćby to był kwadrans dziennie – w trakcie którego będziesz uważna, skupiona i otwarta na przyswajanie nowej wiedzy. 

A jak może to wyglądać w praktyce, przeczytasz w artykule Jak pracować z #kursoksiążką? 

Czym #kursoksiążka o organizacji różni się od poprzednich? 

Trzecia publikacja z serii #kursoksiążek pod kilkoma względami różni się od swoich poprzedniczek. Pierwszym, co rzuca się w oczy, jest jej cena. Dlaczego akurat tę publikację kupisz taniej? Wynika to z misji Pani Swojego Czasu – chcemy, aby ta najbardziej podstawowa wiedza była dla Ciebie dostępna na wyciągnięcie ręki. #kursoksiążki – z racji swojej specyficznej formy – są droższe od tradycyjnych książek, ale też sporo tańsze od kursów – a dzięki nieco niższej cenie ta konkretna, poświęcona podstawom organizacji i zarządzaniu sobą w czasie, staje się łatwiejsza do nabycia. 

Drugim, co rzuca się w oczy, jest brak spirali, z której zasłynęły pierwsze dwie #kursoksiążki Pani Swojego Czasu. Niektórzy myślą, że to właśnie spirala czyniła książkę #kursoksiążką, ale nie jest to prawdą. I bez niej “Zorganizuj się w 21 dni” stanowi połączenie kursu i książki. A dlaczego tym razem Wydawnictwo Pełne Czasu postawiło na formę szyto-klejoną? Wynika to z pragmatyzmu: spirala, choć efektowna i praktyczna, nie jest w stanie objąć nieskończonej liczby kartek. W przypadku trzeciej z #kursoksiążek ta forma byłaby już nietrafiona i bardzo niewygodna, a ostatnie, czego byś chciała, to problemy z użytkowaniem książki, która ma nauczyć Cię zarządzania sobą w czasie prawda? 

Jest jeszcze jeden istotny aspekt, który różni #kursoksiążki Oli Budzyńskiej. Mianowicie – w przypadku “Asertywności i pewności siebie” oraz “Celów i planowania” uzyskujesz dostęp do platformy, z której możesz pobrać wszystkie dostępne w nich ćwiczenia i tabele w wersji do druku. W przypadku “Zorganizuj się w 21 dni” taki dodatek nie był jednak konieczny, ponieważ tutaj otrzymujesz dużą porcję wiedzy teoretycznej i nieco mniej ćwiczeń, niż to miało miejsce w przypadku wcześniejszych publikacji. 

3 kursoksiążki Pani Swojego Czasu. Brushpeny Tombow.

#kursoksiążka na papierze czy w e-booku – co wybrać? 

Na tak postawione pytanie nie ma jedynej słusznej odpowiedzi. Choć sama Pani Swojego Czasu podkreśla, że ona wybrałaby wersję drukowaną, Ty możesz być fanką czytania e-booków i pracowania z nimi np. w Planerze Pełnym Czasu, zeszycie czy notatniku Pani Swojego Czasu

#kursoksiążki Oli Budzyńskiej dostępne są w trzech formatach: PDF, epub i mobi – możesz więc czytać je zarówno na telefonie czy tablecie, jak i czytniku e-booków. Wybór należy do Ciebie. I wcale nie masz obowiązku należeć do #TeamPapier. 

#kursoksiążki Pani Swojego Czasu – czy warto? 

Marka Pani Swojego Czasu słynie ze stawiania na wysoką jakość swoich treści i produktów. #Kursoksiążki o asertywności i pewności siebie oraz celach i planowaniu spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem czytelniczek – w recenzjach przeczytamy, że zmuszają one do pracy, zachęcają do wprowadzania zmian, a nawet… że potrafią zmieniać życie. Ich specyficzna forma budzi sympatię i uznanie, a wiedza w nich zawarta otwiera oczy na wiele spraw i pozwala się rozwijać. 

Jeżeli dotąd nie miałaś do czynienia z żadną z #kursoksiążek, zwróć uwagę, że w sklepie Pani Swojego Czasu możesz kupić je w zestawach, oszczędzając na tym kilkadziesiąt złotych. Sprawdź: 

Najnowszą publikację z serii – “Zorganizuj się w 21 dni” kupisz za 99 zł: 

Czy jest jeszcze coś, co chciałabyś wiedzieć o #kursoksiążkach Oli Budzyńskiej, Pani Swojego Czasu? Skorzystaj z formularza komentarzy! 
 
Dowiedz się więcej! 
– pobierz pierwszy rozdział #kursoksiążki “Zorganizuj się w 21 dni” za darmo! 
 przeczytaj jak wygląda organizacja życia rodzinnego oczami Pani Swojego Czasu 
– posłuchaj jak powstawały #kursoksiążki Pani Swojego Czasu