Klaudyna Maciąg – #GangPSC

Natłok zadań. Ogrom pracy. Niezorganizowane dzieci. Niezorganizowany mąż. Mnóstwo nieplanowanych aktywności. Wiecznie wystygająca kawa. Brak pomysłu na to, w co ręce włożyć. Znasz któreś z tych zjawisk? A może więcej niż jedno? Jak myślisz, skąd one się biorą? I czy wiesz, jak sobie pomóc?

Jeśli nie, to dziś podpowiem Ci, co możesz zrobić, aby zapanować nad domowym chaosem i lepiej zorganizować życie w rodzinie.

Jak zorganizować życie w rodzinie?

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w książce „Dzieci i czas” Oli Budzyńskiej. Jest to absolutny niezbędnik każdego, kto ma do czynienia z dziećmi. Możesz być mamą, starszą siostrą, ciocią albo nauczycielką – i wyciągniesz z tego tytułu mnóstwo wiedzy.

Dowiesz się z niej na przykład:
– Dlaczego nie możesz mieć czasu na wszystko;
– Jak nauczyć się organizacji, będąc rodzicem;
– Od czego zacząć planowanie w rodzinie;
– Jak radzić sobie z wewnętrznym krytykiem oraz wyrzutami sumienia;
– Po co dziecku kalendarz;
– Jakie triki wypróbować, by lepiej ogarniać;
– Jak nauczyć siebie (i innych) odpuszczania;
– Kiedy wprowadzić dziecko w temat planowania.

Książka "Dzieci i czas" i kwiatek.

Chcesz wiedzieć więcej? Możesz pobrać darmowy fragment książki, aby przekonać się, co przygotowała dla Ciebie specjalistka od organizacji i zarządzania sobą w czasie, Ola Budzyńska.

Darmowy fragment książki „Dzieci i czas” Oli Budzyńskiej.

Ważne! Jeżeli zdecydujesz się na zakup, gratis otrzymasz:

– zawieszko-zakładkę do powieszenia na klamce lub zaznaczania stron w książce;
– dostęp do dedykowanej platformy z kolorowankami, kalendarzami, listami, planami lekcji, webinarami, e-bookiem i innymi materiałami dodatkowymi, które ułatwią Ci życie i rodzinną organizację.

Czego dziecko nauczy Cię o czasie?

Czy wiesz, że istnieją takie elementy obszaru organizacji, których to my możemy uczyć się od dzieci, a nie one od nas? Są to m.in.:

– bycie tu i teraz

– zarządzanie swoją energią

– odpoczynek i regeneracja

– brak lęku przed porażką

– ruch, jako naturalny stan dla człowieka

– brudzenie się

– niebycie niewolnikiem technologii.

Omówienie każdego z tych punktów znajdziesz w poniższym nagraniu Pani Swojego Czasu:

To jednak nie wszystko! Do nagrania udostępniamy karty pracy, które pomogą Ci przełożyć ten temat na własny grunt oraz notatkę wizualną ułatwiająca przyswojenie treści. Kliknij TUTAJ, aby je pobrać.

Jak zorganizować pracę zdalną z dzieckiem?

Ostatni rok wielu z nas zupełnie przeorganizował życie. Powszechna stała się praca zdalna i chociaż początkowo wydaje się, że to przyjemne rozwiązanie, dopiero w praktyce przekonujemy się, że owszem, może i miło jest zostać w łóżku z laptopem albo wysyłać maile w piżamie, ale taki układ ma swoje wady.

Właśnie z tego powodu członkinie Gangu PSC, czyli pracujące w naszej firmie dziewczyny, podzieliły się swoimi patentami na rodzinną organizację przy pracy zdalnej. Co robimy, aby się skupić na zadaniach? W jaki sposób eliminujemy rozpraszacze? Jakie narzędzia pomagają nam podczas pracy w domu? I jak w ogóle wygląda rzeczywistość mamy pracującej w domu? O tym przeczytasz w tekście: Praca zdalna z dzieckiem – jak się rodzinnie zorganizować? Zobacz, jak robią to członkinie #GanguPSC.

Kolekcja Back to study

Jak planować rodzinnie?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak zapanować nad najprostszymi codziennymi sprawami, aby całej Twojej rodzinie żyło się lepiej i abyś miała więcej czasu dla siebie, mamy dla Ciebie sporo pomocnych treści.

W artykule Jak planować jadłospis przeczytasz o rodzinnym planowaniu posiłków, ze szczególnym naciskiem na obiady. Wiedza z tego wpisu pozwoli Ci łatwiej organizować się w kuchni, lepiej planować zakupy i… nie podjadać. Same plusy, prawda? A jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych porad w tym temacie, koniecznie przeczytaj o tym, jak zaplanować posiłki na cały tydzień.

Planer z pomysłami na posiłki i jedzenie.

Na kwestię planowania rodzinnego możesz oczywiście spojrzeć nie tylko od strony jadłospisu. Sporo inspiracji dostarczą Ci także artykuły:

Rodzinne planowanie – zobacz, jak zorganizować życie w rodzinie

Zaplanuj czas z rodziną – Bank Rodzinnych Aktywności

Czy dziecko potrzebuje kalendarza?

Poruszając kwestię rodzinnego planowania, nie sposób pominąć tematu kalendarza. Jest to jedno z podstawowych narzędzi ułatwiających rodzinną organizację, dlatego warto wprowadzać go do naszej rzeczywistości oraz do życia naszego dziecka, niezależnie od tego, w jakim jest ono wieku.

O roli kalendarza w życiu malucha przeczytasz w artykule Pani Swojego Czasu, Po co dzieciom kalendarz. Stanowi on doskonały wstęp do tego tematu, ale na tym nie poprzestaniemy! Jednym z naszych produktów jest kalendarz dedykowany właśnie dzieciom – piękny, rozwojowy, zaprojektowany z myślą o najmłodszych.

Przeczytaj: Jak korzystać z kalendarza dla dzieci od Pani Swojego Czasu oraz Dlaczego warto wspólnie odkrywać czas? – teraz już na pewno zapragniesz, by w Waszym codziennym życiu zagościło to niezwykle ważne narzędzie.

Kalendarz Pełen Czasu, kredki, listy do planowania.

 

Jakich nawyków warto uczyć dzieci?

A jeśli już jesteśmy konkretnie przy dzieciach, to kolejnym wartościowym materiałem, który dla Ciebie mamy, jest to nagranie Oli Budzyńskiej:

Poznasz w nim m.in. tak ważne zasady, jak:

– „Każdy ma prawo do czasu dla siebie”;

– „Zamiast się przejmować, zacznij się zajmować”;

– „Rodzina to system”;

– „Zadania realizuje się krok po kroku”;

– „Wszystko ma swój czas”.

Czy pod poprzednim filmem kliknęłaś w link do kart pracy i notatek wizualnych? Jeśli nie, to zrób to teraz TUTAJ, by za darmo otrzymać bazę fantastycznych materiałów dodatkowych.

Mam nadzieję, że ten zbiór treści o tematyce rodzinnej organizacji pomoże Ci w rozwiązaniu Twoich problemów lub po prostu ułatwi Ci życie.

UWAGA! Jeśli zdecydujesz się na zakup książki „Dzieci i czas”, to w dniach 26-31 maja koszty dostawy Twojego zamówienia (na terenie Polski) weźmiemy na siebie. To idealny moment na zakupy!