Gosia – Przetwórnia Wspomnień

Często osoby oglądające moje zapiski ze wspomnieniami wzdychają z rozmarzeniem, że to poza ich zasięgiem. Bo nie potrafią ładnie pisać, bo rysowanie jest trudne i ta strona jest tak ozdobiona, że trzeba być bardzo kreatywnym, żeby stworzyć podobną.

Tymczasem efekt tylko wydaje się skomplikowany i niełatwy do osiągnięcia. Przez lata wypracowałam kilka patentów na to, żeby zapiski moich wspomnień wyglądały ciekawie i inspirująco. Nie odkryję zapewne Ameryki, ale wiele stron, które stworzyłam, można sprowadzić do paru prostych sposobów. I dzisiaj się nimi z Tobą podzielę.

Patent 1 Zrób kolorowy napis

To zawsze przyciąga uwagę i wywołuje efekt WOW! Może to być nagłówek odnoszący się do Twojej wyprawy, ale też zabawne hasło. Wystarczy brush pen w ulubionym kolorze! Potrzebujesz inspiracji? Właśnie po to powstały Wzorniki! Znajdziesz w nich całe mnóstwo dotyczących różnych okazji napisów, które możesz odwzorować.

Wzornik Podróżniczy, pisadła i notes.
Wzornik Podróżniczy

Patent 2 Dodaj zdjęcie

Nawet jedna mała fotografia niewątpliwie doda uroku Twoim zapiskom! Pomoże wrócić do danej chwili i nacieszy Twój zmysł wzroku. Większość zdjęć w dzisiejszych czasach robimy, używając telefonów komórkowych. Mamy ich w swoich galeriach tysiące i po jakimś czasie trudno do nich wrócić. Tym bardziej kilka ujęć w formie papierowej będzie dodatkową wartością.

Dłonie wklejające zdjęcia do notatnika
Zdjęcia i notatnik na spirali

Patent 3 Wklejaj bilety

Bilety, bileciki, karteluszki, ładne wizytówki. Zamiast trzymać je latami w portfelu lub zapychać nimi szufladę biurka (bo przecież żal wyrzucić), możesz je wkleić do swojego notesu. Takie niewklejone karteluszki po jakimś czasie zmieniają się w górę śmieci, a umieszczone na stronie pamiętnika, planera czy albumu stają się superpamiątką.

Bilety wklejane do notatnika

Patent 4 Dodaj doodle

Nie trzeba być artystą, żeby dodać prosty rysunek do swoich zapisków. Serio. Znasz doodle?! To proste obrazki, które stworzysz z kilku kresek! Możesz je wymyślać samodzielnie albo skorzystać z pomocy Wzornika lub e-booka Czas na rysowanie. Twoje wspomnienia zyskają wyjątkową oprawę, a Ty, tworząc ją, będziesz się dobrze bawić.

Wzornik Podróżniczy i notatnik na spirali
Uzupełnianie wspomnień z podrózy
Dłonie piszące w notatniku

Patent 5 A może naklejeczkę?

Oprócz samodzielnego rysowania i pisania genialnym w swej prostocie rozwiązaniem jest dodanie naklejek. Właśnie dlatego stworzyłyśmy cały zestaw naklejek podróżniczych! Możesz z ich pomocą nie tylko ozdobić same wspomnienia, ale również użyć ich do zaplanowania swojej wyprawy.

Kolekcja Back to study
Naklejki podróżnicze i notes
Zdjęcia w notatniku na spirali

Do dzieła!

Mam nadzieję, że udało mi się udowodnić, że Twoje wspomnienia mogą mieć piękną oprawę! To superzabawa!

Jeśli masz ochotę na więcej inspiracji, zajrzyj na kanał YT, gdzie czeka na Ciebie odcinek o tym, jak przygotować plan podróży lub krok po kroku stworzyć stronę pełną wspomnień.

Życzę Ci z całego serca wielu wspomnień, które będą warte uwiecznienia!

Relacja z budowy domu w notatniku
Notes ze wspomnieniami
Uzupełniony notatnik i pisadła

Zobacz też film, w którym Gosia pokazuje, jak stworzyć stronę ze wspomnieniami w kilka minut: