Klaudyna Maciąg – #GangPSC

Stworzyła klub dla kobiet, którego nowa edycja właśnie wystartowała. Marzy o tym, by każda kobieta w Polsce poczuła kiedyś, jaka siła płynie z wzajemnego wsparcia. W swoim Klubie oferuje ogrom wiedzy, szczegółowo zaplanowane ścieżki rozwoju i dołączenie do nastawionej na rozwój społeczności niezwykłych kobiet.

Zapytałam Olę Budzyńską o jej autorski Klub PSC, jego założenia i przyszłość. A zapis tej rozmowy znajdziesz poniżej.

Klub Pań Swojego Czasu – rozmowa z Olą Budzyńską

Klaudyna Maciąg: Klub, w swoim pierwotnym założeniu, miał koncentrować się na treściach przygotowywanych przez Ciebie, z czasem jednak przerodził się w dużo większe przedsięwzięcie – początkowo z ekspertkami z #GanguPSC, a później także z gronem ekspertów z zewnątrz. Co stało za decyzją, by poszerzać ofertę Klubu i czy trudno Ci było zrezygnować z koncentrowania wszystkich działań klubowych wyłącznie wokół siebie?

Ola Budzyńska: Nie było trudno, a wręcz przeciwnie – ja to powitałam z wielką radością, nie byłam tylko pewna czy Klubowiczki będą z tego tak samo zadowolone.

Zaczynając od początku – Klub PSC zbudowałam w czasach, gdy zespół PSC liczył raptem kilka osób i kiedy to ja – Budzyńska – byłam wyłączną twarzą swojej firmy. Twarzą bardzo rozpoznawalną, bo co miesiąc prowadziłam darmowe webinary gromadzące kilka – a czasem nawet kilkanaście – tysięcy osób.

Z jednej strony tworzenie Klubu PSC w takich warunkach było cudownym doświadczeniem, ale z drugiej strony zaczęło tworzyć się coś, co roboczo nazwałam fanklubem Budzyńskiej – bo w Klubie byłam tylko ja, tylko moje treści, tylko moje webinaria, live, spotkania itp.

Dodatkowo Klubowiczki zaczęły coraz bardziej ciekawić się obszarami, które są równie mocno związane z rozwojem osobistym i te obszary są dla mnie również niezwykle ważne, jednak ja nie jestem w tych obszarach ekspertką i nie chciałam udawać, że jestem.

Stąd pomysł na zaproszenie także innych osób do Klubu i wprowadzenie innych tematów z zakresu szeroko rozumianego rozwoju osobistego.

Jeśli chodzi o mnie, to w ogóle nie było to dla mnie trudne doświadczenie – bałam się tylko jak odbiorą to Klubowiczki – okazało się jednak, że także dla nich był to strzał w dziesiątkę i doskonała decyzja.

Komu poleciłabyś Klub Pań Swojego Czasu w jego obecnym kształcie?

Wszystkim kobietom, które chcą w doborowym towarzystwie zadbać o swój rozwój osobisty. W Klubie oczywiście mamy dostęp do ścieżek rozwojowych z bardzo wielu tematów (finanse, talenty, rozwój zawodowy, biznes, strategia blogowania, organizacja i planowanie, motywacja, grafika, fotografia mobilna i wiele, wiele innych), jednak według mnie najważniejsze jest to, że Klub PSC tworzy społeczność, w której jej członkowie wspierają się wzajemnie, by faktycznie realizować swoje cele. A to jest bardzo ważne w sytuacji, w której chcemy iść od przodu, ale nie mamy nikogo, kto by nam kibicował.

Na sprzedaży dostępów do Klubu Twoja firma zarobiła ponad 4 miliony złotych. Jak uważasz, co zadecydowało o tak wielkim sukcesie tego projektu? Zaufanie do marki? Wysoka jakość treści? Niedostępne nigdzie indziej bonusy?

Myślę, że zaufanie do marki było bardzo ważne na początku istnienia Klubu, kiedy jeszcze nie było w nim aż tak dużo treści.

W chwili obecnej Klub PSC jest jedyną taką platformą, w której znajdziemy tyle dobra, jeśli chodzi o rozwój osobisty i tyle wsparcia wzajemnego w ramach społeczności Klubowiczek.

Baza wiedzy dostępnej w Klubie już w tej chwili jest potężna, a niebawem dotrą kolejne – od nowych specjalistów. Co poradziłabyś osobom dopiero wkraczającym do Klubu, aby nie zwariowały od nadmiaru możliwości?

Poradziłabym, żeby przejrzały dokładnie zakres każdej ścieżki rozwojowej i ustaliły 2-3, które będą dla nich najistotniejsze – i na nich się skupiły. Ścieżki, które trwają w aktualnej edycji, „dzieją się” na bieżąco i będą się działy przez najbliższe pół roku (nie obejrzysz teraz webinaria, który będzie miał miejsce dopiero we wrześniu), jednak ścieżki, które już są, w całości można sobie zaplanować z kalendarzem w ręku i podzielić na etapy.

Po zakończeniu sprzedaży IV edycji liczba Klubowiczek niemal dobiła do 4500 osób. Marcin Iwuć, jeden z ekspertów V edycji Klubu, mówi, że chciałby uzbroić w wiedzę 15 milionów Polaków, a o jakich Ty liczba myślisz, jeśli chodzi o przyszłość Klubu Pań Swojego Czasu?

Kolekcja Back to study

Nie wiem co na to Marcin Iwuć, ale ja szczerze mówiąc myśląc o Klubie w ogóle nie myślę o liczbach. Mamy oczywiście pewne cele sprzedażowe związane z tym projektem, jednak dla mnie Klub PSC to miejsce, w którym kobiety z jednej strony zdobywają wiedzę, a z drugiej siłę i wsparcie. I marzy mi się, by każda kobieta w Polsce poczuła kiedyś, jaka siła płynie z takiego wzajemnego wsparcia.

Hasłem przewodnim ruszającej w maju edycji Klubu jest „Czas na Ciebie” – jak Ty rozumiesz to hasło i dlaczego to właśnie taka idea będzie przyświecać Klubowi przez najbliższe co najmniej pół roku?

Motyw przewodni tej edycji jest dla nas takim trochę rozwiązaniem na to wszystko, co się obecnie (w czasach pandemii) z nami dzieje – mamy dużo mniej ruchu, dużo mniej okazji do spotkań z bliskimi, nie jesteśmy w stanie zaplanować sobie wakacji (a więc wypoczynku) i generalnie mamy wrażenie, że tracimy kontrolę nad wszystkim. W takiej sytuacji często jedyne, co możemy zrobić to dać sobie czas i zadbać o siebie – nauczyć się relaksować swoje ciało i doskonalić uważność (ścieżka jogi i uważności), zadbać o swoje finanse (ścieżka finansowa), nauczyć się wspierać innych i samemu korzystać z tego wsparcia (ścieżka mastermindów), patrzeć na to, na co mamy wpływ i szukać sprawczości w swoim życiu (ścieżka poczucia sprawczości i odzyskiwania kontroli) czy uczyć się nowych umiejętności (ścieżka fotografii mobilnej).

W V edycji Klubu PSC planujesz poprowadzić kolejną ścieżkę biznesową. Opowiesz więcej, jak będzie ona wyglądała i dla kogo jest przeznaczona?

Biznes to temat, który mnie ostatnio najbardziej interesuje i każdy z mojego otoczenia wie, że ja o biznesie mogę rozmawiać godzinami. A jak się już spotkam z inną przedsiębiorczą kobietą i mogę się z nią wymienić doświadczeniem w zakresie tego, jak prowadzimy swoje biznesy i uczyć się czegoś od siebie wzajemnie, to dla mnie to jest mistrzostwo świata.

Na żadnej konferencji biznesowej nie nauczyłam się tak dużo, jak w kuluarach, gdzie przy winie do później nocy omawiałyśmy nasze biznesy pod kątem obrotów, zarobków, pracowników, strategii, magazynów, tworzenia produktów itp.

I to chciałabym właśnie zafundować Klubowiczom – na każdą rozmowę zapraszam przedsiębiorczą kobietę, która prowadzi już doskonale rozwinięty biznes i dzielimy się na niej naszym praktycznym doświadczeniem. Normalnie takie mentoringi warte są dziesiątki tysięcy złotych, a nasze Klubowiczki będą to miały w ramach Klubu.

Dzięki za rozmowę!

Tylko do 24 maja możesz dołączyć do Klubu Pań Swojego Czasu!

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto zostać Klubowiczką, oto kilka powodów, by to zrobić:

  • Możesz zdobywać wiedzę od specjalistów w temacie finansów osobistych, jogi i uważności, mastermindów, fotografii mobilnej oraz budowania poczucia sprawczości.
  • Otrzymujesz dostęp do kursu Zrób to dziś o wartości 319 zł.
  • Możesz wziąć udział w comiesięcznych spotkaniach Oli Budzyńskiej z polskimi GirlBosskami, czyli właścicielkami fantastycznych, inspirujących biznesów.
  • Zyskujesz dostęp do wszystkich webinarów Pani Swojego Czasu, w tym również niedostępnych nigdzie indziej webinarów klubowych.
  • Masz pierwszeństwo zakupu limitowanych produktów (i to w niższej cenie!), możesz także kupić produkty stworzone wyłącznie dla Klubowiczek.
  • Otrzymujesz dostęp do Tajnej Grupy na Facebooku, gdzie w każdym tygodniu pojawiają się nowe merytoryczne materiały i gdzie możesz dyskutować z ekspertami, Gangiem i innymi Klubowiczkami.
  • Wszystkie produkty w sklepie PSC możesz kupować ze zniżką 10% lub z darmową dostawą (dla zamówień powyżej 100 zł).
  • Zyskujesz dostęp do materiałów przygotowanych przez ekspertów poprzednich edycji.
  • Możesz brać udział w cotygodniowym #kwadransiezbudzyńską tylko dla Klubowiczek.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.klubpsc.pl.

Poznaj ekspertów V edycji Klubu Pań Swojego Czasu

Chcesz dowiedzieć się, kim są i jakie przygotowali dla Ciebie ścieżki rozwojowe eksperci V edycji Klubu PSC? Oto ich artykuły:

Agata Ucińska: Dlaczego warto praktykować jogę?

Magda Mizera: Fotografia to nie czarna magia – jak się jej nauczyć przyjemnie i skutecznie?

Andrzej Tucholski: Najskuteczniejsza metoda na udane jutro

Katarzyna Relidzyńska: Dlaczego warto pracować w grupie mastermind?

Marcin Iwuć: Czy da się ogarnąć finanse osobiste w pół roku? To prostsze, niż myślisz