Lato już na dobre rozgościło się w naszych progach! Wraz z nim nadchodzi lipiec – miesiąc, w którym mogłabyś postawić na luz i odpoczynek, spełnianie małych marzeń oraz odrobinę rozwoju. Sprawdź, jakie mam dla Ciebie pomysły na lipiec, wybierz najlepsze dla siebie i… baw się dobrze!

Podsumuj półrocze (i zaplanuj kolejne)

Zaczynamy z grubej rury, ale obiecuję, że później będzie trochę luźniej. Po prostu nie mogłabym przy okazji zakończenia półrocza nie wspomnieć o tym, że dobrze by było je podsumować. To duży kawał czasu, ale pocieszający jest fakt, że równie duży wciąż przed nami. A to oznacza, że nawet jeśli nie zrealizowałaś teraz swoich planów, to masz przed sobą jeszcze naprawdę wiele miesięcy na działanie.

I oczywiście nie rzucam tego tematu tak po prostu w przestrzeń – mam dla Ciebie artykuł, który krok po kroku poprowadzi Cię przez ten proces: 10 pytań, które powinnaś sobie zadać przed podsumowaniem pierwszej połowy roku i zaplanowaniem kolejnej.

Zobacz także przykładowe podsumowanie z naszego Instagrama:

I oczywiście nie zapomnij zrobić własnego – w takiej formie, w jakiej lubisz i w jakiej jest Ci wygodnie.

fot. Khoi Tran, Unsplash

Nie rób nic. Ale tak zupełnie nic!

Serio! Jak często zdarza Ci się nie robić nic konkretnego? Po prostu leżeć i gapić się w chmury? Siedzieć na balkonie i spoglądać w dal? Analizować pęknięcia na suficie? Całkiem możliwe, że przyzwyczaiłaś się do wiecznego działania na pełnych obrotach i nawet gdy odpoczywasz, Twoja głowa wędruje do innych spraw.

Wyłącz telefon, odetnij się od bodźców zewnętrznych i po prostu bądź… sama ze sobą. Gdy ktokolwiek zapyta Cię, co robisz, odpowiedz: „nic”. Bo nic nie musisz.

Ktoś się oburzy? Nie Twój problem. Ty masz prawo całkowicie odciąć się od wszystkiego. A gdy po czasie najdzie Cię ochota, by zapisać myśli, które wpadły do głowy – zrób to. Gdy zapragniesz pójść na spacer bez żadnego celu – pozwól sobie na to. A nawet jeśli będzie to pragnienie kilkugodzinnego maratonu z komediami na Netfliksie albo wyścigami na PlayStation – poddaj się temu. Niech raz za Twoje plany odpowiadają spontaniczne potrzeby zrelaksowanego organizmu.

fot. iam_os, Unsplash

Zorganizuj piknik

Może być skromny z kanapkami i owocami, może być na wypasie, jak z amerykańskich komedii romantycznych. Nieważne są tutaj zasoby koszyka/torby/reklamówki, ważne są dobre chwile, jakie możesz spędzić na łonie natury.

Skrzyknij znajomych, weź ze sobą rodzinę albo wsiądź na rower i zorganizuj piknik solo – na cokolwiek najdzie Cię ochota! Pamiętaj, aby zadbać o ochronę przeciwsłoneczną, zapas picia i przekąski. A jeśli jesteście w większym gronie, przypomnijcie sobie zabawę w podchody, zorganizujcie zawody kalamburowe albo pograjcie w planszówki.

Niech to będzie takie wydarzenie, które będziecie długo i miło wspominać!

Postaw na siebie! - ucz się z #kursoksiążek i zacznij działać!

Zdobądź nową umiejętność

Leniuchowanie i przyjemności odhaczone – ale jak znam społeczność Pań Swojego Czasu, to wcale nie będzie Ci tak łatwo odpuścić sobie jakiejś rozwojowej aktywności. Lato, choć parne i rozleniwiające, może być dobrą okazją do znalezienia wolnej przestrzeni na naukę.

Może czas na lekcje szydełkowania, o których od zawsze marzyłaś albo lekcje pływania, które odkładałaś w czasie? Może czeka Cię nauka nowego języka? A może kurs online oferujący wiedzę przydatną na rynku pracy, w budowaniu własnego biznesu czy rozwoju osobistym?

Sprawdź, czy wśród naszych #kursoksiążek oraz kursów online nie znajdzie się temat, na który chciałabyś postawić. Wybór jest naprawdę szeroki!

Zrób listę letnich marzeń… i spełnij je

Dlaczego miałabyś ograniczać się tylko do pięciu pomysłów od nas, jeśli możesz stworzyć własną listę i za dwa miesiące pomyśleć: „wow, to były naprawdę fenomenalne wakacje!”? Tutaj to Ty jesteś najważniejsza i to Twoje potrzeby są priorytetowe.

Na naszym blogu czeka na Ciebie lista marzeń. Z artykułu dowiesz się, czym dokładnie jest popularna „bucket list” i po co robić listę rzeczy do zrobienia w wakacje, poznasz też 20 pomysłów na aktywności, które możesz realizować sama lub z rodziną oraz znajdziesz podpowiedzi na to, jak stworzyć listę w formie graficznej (choć oczywiście możesz też po prostu spisać ją na papierze lub w telefonie!).

A jeśli potrzebujesz wsparcie w temacie planowania wakacji, to w naszym sklepie czeka na Ciebie zestaw list wakacyjnych do samodzielnego wydruku:

***

To wszystko na dzisiaj! Mam nadzieję, że dzięki tym pomysłom Twój lipiec będzie ciekawy i dobrze spędzony.

PS Pod tagiem 5 pomysłów na znajdziesz także poprzednie wpisy z tej serii.

Klaudyna Maciąg – klaudynamaciag.pl