Oto nadszedł czas, gdy chciałoby się zakrzyknąć: „Witaj, wiosno!”, „Witaj, maju!”, ale z tą wiosną to jeszcze nie u wszystkich, więc skupmy się na tym, co pewne: kalendarz nie kłamie i z całą pewnością możemy stwierdzić, że nadchodzi maj. A skoro nowy miesiąc, to podrzucam Ci świeżą garść inspiracji, czyli 5 pomysłów na maj. Już teraz zastanów się, co dla siebie zrobisz!

Planer z napisem 100 pomysłów na 100 dni

Przeszukaj listę inspiracji

Okej, to może brzmieć dziwnie, że listę inspiracji zaczynam od jeszcze większej listy inspiracji, ale to naprawdę ma głębszy sens! Za 100 dni będziemy w samym środku lata i już w drugiej połowie roku. Wielkimi krokami będzie się zbliżał czas, gdy zaczną Cię atakować myśli: „Czy ja właściwie zrobiłam coś fajnego w tym roku?”.

Oszukaj system i nie czekaj na ostatni kwartał! Zacznij szukać ciekawych pomysłów już teraz. Zdradzę Ci, że artykuł 100 pomysłów na ostatnie 100 dni roku to jeden z naszych hitów 2021 roku, więc jeśli go przegapiłaś albo o nim zapomniałaś, teraz możesz to nadrobić.

Wyjdź poza schemat

Czy wiesz, że w maju czekają nas m.in. takie święta i okazje, jak „dzień bez makijażu” (5 maja) i „dzień bez diety” (6 maja)? I nie wiem jak Ty, ale ja, widząc, że co jakiś czas celebrujemy takie okazje, myślę o tym, jak bardzo siedzimy w utartych schematach. Niekoniecznie w kwestii makijażu czy diety, ale tak ogólnie – bo wymaga się od nas wpisywania w pewne role. „Dziewczynka powinna być skromna”, „W liceum to już musisz być poważniejsza”, „Matce nie wypada chodzić w dresie”, „Jak to tak, żeby żona bez męża wychodziła?” itd. itd.

Dlatego też w maju chciałabym Cię zachęcić do wyjścia poza schemat. Być może będzie to wymagało przepracowania pewnych przekonań (w czym kosmicznie pomaga #kursoksiążka o asertywności i pewności siebie), ale naprawdę warto!

Jeśli ktoś mówi Ci, że masz nogi nieodpowiednie do spódniczek, a Ty bardzo chcesz je nosić – spróbuj i sprawdź, czy aby na pewno nadejdzie ten koniec świata, którego się obawiasz. Jeśli ktoś przekonuje Cię, że tylko wariatki korzystają z terapii, a Ty bardzo chciałabyś pogadać ze specjalistą – umów się na wizytę i nie oglądaj na nikogo. Jeśli słyszysz, że nie wypada pójść na miasto bez makijażu, a Ty już masz dosyć ładowania na siebie tony kosmetyków – olej to i zrób co chcesz. Często obawiamy się ocen, krzywych spojrzeń czy niemiłych komentarzy, ale gdy już zmierzymy się z tymi lękami, okaże się, że świat wcale tak mocno nie zwraca na nas uwagi. A jeśli zdarzy się coś nieprzyjemnego – pamiętaj, że nie masz wpływu na zachowanie ludzi, ale masz wpływ na to, jak na nie zareagujesz.

Chciałabyś trochę bardziej nad tym popracować? Sprawdź #kursoksiążkę I co z tym zrobisz? Andrzeja Tucholskiego i przekonaj się, jak mocno może poprzestawiać w głowie zaledwie jedna (kilogramowa!) książka.

plan-podrozy-bullet-journal-rysunki-planer-w-kropki

Zaplanuj urlop

Niezależnie od tego, czy marzy Ci się wielkie wakacyjne zwiedzanie czy tylko krótkie wypady za miasto, warto już w maju zabrać się za pierwsze plany. Całkiem niedawno Justyna Spyrka, jedna z gangowych super-podróżniczek, stworzyła artykuł, z którego dowiesz się:

  • dlaczego warto stworzyć plan podróży
  • jak zaplanować dłuższe wakacje
  • jak zorganizować krótszy wypad.

Przeczytaj tekst o planowaniu urlopu i weź się za organizację czekającego Cię wolnego czasu. Z takimi podpowiedziami pójdzie Ci doskonale!

Idź do muzeum

Ostatnie lata nas pod tym względem nie rozpieszczały, ale Noc Muzeów 2022 będzie w wielu miejscach świętowania z przytupem. Co to oznacza dla Ciebie? Że możesz spędzić fantastyczny czas blisko kultury. Że możesz bezpłatnie dotrzeć tam, gdzie czasem nie pozwalają Ci finanse. Że możesz zrobić dla siebie coś zupełnie innego niż zwykle. Następna taka okazja dopiero za rok!

Złote zasady planowania posiłków oraz metoda 10 składników. Pobierz poradnik i zacznij planować domowe menu!

Kiedy odbywa się Noc Muzeów 2022? W sobotę 14 maja.

Dlaczego jest to wydarzenie wyjątkowe? Bo za darmo możesz zwiedzać tysiące muzeów, zamków i innych obiektów historycznych w całym kraju. Poszukaj informacji o wydarzeniach, jakie z tej okazji odbędą się w Twoim mieście, sprawdź programy, wybierz miejsce dla siebie i… baw się fantastycznie!

Dołącz do Klubu dla kobiet

A dokładniej do… naszego Klubu Pań Swojego Czasu, który już 9 maja otworzy się na nowe osoby. Już teraz są u nas tysiące kobiet zainteresowanych rozwojem, a z każdą kolejną edycją społeczność się powiększa. A gdy to się dzieje, to… dzieje się magia. Powstają wspólne pomysły i projekty, rodzą się biznesy i przyjaźnie, odbywają się spotkania i rozmowy (zarówno offline, jak i online). No i najważniejsze – wiedza płynie strumieniami, a Klubowiczki z tych strumieni czerpią pełnymi garściami.

Jeżeli czujesz, że chcesz się rozwijać w społeczności pełnej kobiecej energii i eksperckiej wiedzy, zajrzyj na stronę klubpsc.pl i zupełnie za darmo przetestuj część klubowych treści. To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje – dlatego skorzystaj z tej porcji wiedzy nawet jeśli nie jesteś jeszcze pewna, czy chcesz zainwestować w swoją obecność na naszej platformie wiedzy.

Naprawdę warto!

***

Poznałaś już 5 pomysłów na maj – a ja bardzo jestem ciekawa, co dla siebie wybrałaś. Daj znać albo po prostu działaj i ciesz się tym!

PS Pod tagiem 5 pomysłów na znajdziesz także poprzednie wpisy z tej serii.

Klaudyna Maciąg #GangPSC