Klaudyna Maciąg – #GangPSC

Podcasty, webinary, filmy na YouTubie, artykuły, e-booki, kursy online, książki – przekrój materiałów, z których możemy czerpać wiedzę od Pani Swojego Czasu, jest przeogromny. Dla jednych największą wartością są nagrania biznesowe, dla innych treści dotyczące czasu, dla jeszcze innych inspiracje płynące z wypowiedzi w mediach społecznościowych. Postanowiłam wypytać członkinie Gangu o to, z których treści Oli Budzyńskiej najbardziej lubią korzystać, dbając o swój rozwój osobisty. Różnorodność ich odpowiedzi jest zaskakująca, ale jednocześnie stanowi najlepszy dowód na to, że u PSC każdy znajdzie coś dobrego dla siebie.

Z artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego warto znać webinary PSC?
  • Czego możesz się nauczyć z podcastu online?
  • Dlaczego Kawa z Budzyńską pokazuje, jak być asertywną
  • Jak odbyć szkolenie online w kilka minut?
  • Jak dbać o rozwój osobisty z książkami i… słoikiem.

Mam nadzieję, że czujesz się zaintrygowana.

Webinary Pani Swojego Czasu

Zastanawiasz się, co to jest webinar? Jeśli tak, to mam dla ciebie odpowiedź: jest to wykład online, w którym możesz wziąć udział na żywo, na przykład w Klubie Pań Swojego Czasu, lub kupić dostęp do nagrania ze szkolenia.

Jeszcze jako klientka, Ania, nasza Redaktor Prowadząca, zapałała ogromną miłością do webinarowych wystąpień PSC:

„Moje ulubione treści to reklamy montowane przez Kubę, bo są śmieszne i poprawiają mi humor. Żartuję… No dobra, nie żartuję, bo rzeczywiście tak jest, ale Klaudyna poprosiła o bycie merytoryczną, więc się postaram.

Chciałam polecić dwa webinary, które odegrały ogromną rolę w moim życiu i z pewnością doprowadziły mnie do miejsca, w którym jestem dziś – zarówno biorąc pod uwagę rozwój osobisty, jak i życie zawodowe.

Pierwszy webinar, Jak znaleźć pomysł na siebie i z uporem go realizować, jest ogólnodostępny. Pojawił się 20 lutego 2019 roku. Po raz pierwszy usłyszałam w nim o talentach Gallupa, o metodzie kapeluszy Edwarda de Bono i stwierdziłam, że do tej pory nie rozpatrywałam swoich umiejętności zawodowych jako mocnych stron. Trzy dni po webinarze zrobiłam badanie na stronie Instytutu Gallupa i poznałam swoje talenty (przypomnę – talent to powtarzalny i wrodzony sposób działania, myślenia i reagowania). Z pewnością to właśnie ten webinar pchnął mnie do rozwijania swoich talentów w mocne strony (strona – najbardziej produktywne zastosowanie talentu, zapewniające jego jak największą efektywność bliską perfekcyjności). Zaczęłam przypatrywać się sobie i poznawać siebie, definiować swoje potrzeby. Ten webinar online stał się początkiem zmian w moim życiu zawodowym. No a finał wiecie, jaki jest – pracuję w #Gangu, najlepszym zespole, jaki mogłam sobie wyobrazić.

Drugim webinarem, który polecam, jest Syndrom oszusta. Jak wreszcie uwierzyć w siebie i w swoje kompetencje, dostępny na platformie klubowej. Do klubu dołączyłam jeszcze przed podjęciem pracy w PSC. Chłonęłam treści jak gąbka. Ten webinar przyszedł do mnie w najlepszym momencie, bo tuż przed rozmową z Olą i Asią na temat wydawnictwa. Dzięki treściom poczułam się pewniejsza, nie bałam się chwalić samą siebie za dotychczasową pracę i pozbyłam się myśli o rety, wezmą mnie za zarozumiałą, przecież powinnam być skromna, nie mnie oceniać publikacje, które do tej pory przygotowywałam. Wracam do tego webinaru co jakiś czas, bo jestem tylko człowiekiem i czasem po prostu wątpię w siebie. Pomaga mi wrócić na właściwe tory i dodaje pewności siebie”.

Chcesz poznać więcej webinarów PSC? Dużą porcję inspiracji znajdziesz w artykule: Ulubione webinary Klubowiczek.

Nauka online z podcastem PSC od kuchni

Jeśli nie wiesz, co to jest podcast, już śpieszę z wyjaśnieniem: jest to pogadanka, wykład, słuchowisko dostępne w Internecie, którego możesz słuchać w dowolnym momencie.

Biznesowy podcast Budzyńskiej cieszy się wśród Gangsterek niemałą popularnością. Karo, Bogini Wyrozumiałości: „Ja jestem olbrzymią fanką podcastów i audiobooków – jeśli tylko mam możliwość posłuchania czegoś, to chętnie wybieram taką właśnie formę. Podcast PSC od kuchni towarzyszy mi zawsze podczas sprzątania, samo słuchanie jak Ola opowiada o biznesie, sprawia, że chce się człowiekowi robić. Pewne nie zaskoczę nikogo, że moim absolutnie ulubionym odcinkiem jest ten o rekrutacji na stanowisko Bogini Cierpliwości 🙂 Tam gdzie Ola wspominała o swojej irytacji zadaniami, które oddała ostatecznie Natalii, ja czułam ekscytację na samą myśl, że moja praca mogłaby tak wyglądać. Po prostu wiedziałam, że to jest coś dla mnie (rok później moje marzenie się spełniło i dołączyłam do Ministerstwa Cierpliwości!)”.

Angelika z Przestrzeni Pełnej Czasu również zwróciła uwagę na podcast, przy czym… jest w tym nutka hazardu: „Zacznę od tego, że wybrać jednej ulubionej rzeczy z tych wszystkich treści, to ja kompletnie nie umiem. Dlatego postanowiłam rozstrzygnąć sprawę, jak na dorosłego człowieka przystało. Losowaniem. Postanowiłam wypisać wszystkie ulubione na karteczkach i niech los zdecyduje. Szczęśliwym zwycięzcą okazał się odcinek nr 22 podcastu, czyli Nie ma zmian bez zmian. Jako samozwańcza królowa braku dotrzymywania postanowień noworocznych melduję, że m.in. dzięki temu odcinkowi rok 2020 ma duże predyspozycje, żeby zakończyć się sukcesem i to nawet takim całkiem dużym, a to już chyba rozumie się samo przez się”.

Polski podcast biznesowy, który warto znać

Pracująca z Angeliką Marta także (tym razem bez losowania!) wskazuje na to źródło wiedzy: „Bardzo lubię podcast Pani Swojego Czasu od kuchni, bo w ten sposób najłatwiej jest mi znaleźć czas na przyswajanie nowych treści. Dla mnie najciekawszy ze wszystkich był odcinek nr 24, Jak powstaje kolekcja papiernicza? Jako miłośniczka wszelkich notesów i akcesoriów do planowania byłam bardzo ciekawa, jak wygląda proces tworzenia takich produktów od zera. Ola mówi dużo nie tylko o swoich sukcesach, ale też o potknięciach i problemach, jakie napotkała po drodze – warto posłuchać!”.

O podcastach (i nie tylko!) wspomina także Ania, nasza Menedżerka e-Produktu: „Moimi ulubionymi treściami w PSC są Kawa z Budzyńską i podcasty biznesowe. Olę zaczęłam obserwować, żeby podglądać, jak prowadzi biznes i promuje swoje produkty, a za pośrednictwem obu tych kanałów Ola dzieli się masą wiedzy w tych obszarach.

Nie mam jednego ulubionego odcinka Kawy z Budzyńską, lubię ją za spontaniczność i za to, że jej treści mają związek z bieżącymi wydarzeniami. Ale jeszcze bardziej lubię Kawę za to, że Ola mimochodem przedstawia swój sposób patrzenia na świat, interpretowania różnych sytuacji, swoje podejście do biznesu i życia. To dla mnie bardzo inspirująca forma. Na urlopie macierzyńskim oglądałam Kawę co tydzień i było mi smutno na myśl, że jak już wrócę do pracy, to nie będę miała jak wypić poniedziałkowej kawy z Olą. Na szczęście dostałam pracę w Gangu i Kawę mogę oglądać na legalu w czasie pracy.

Podcasty Oli bardzo sobie cenię za pokazywanie kulis i całego procesu związanego z tworzeniem i promowaniem różnych produktów z oferty PSC. Przesłuchałam do tej pory wszystkie podcasty, poniżej te, które najbardziej zapadły mi w pamięć:

1. Jak stworzyć harmonogram projektu?

2. Jak nie bać się sprzedawać?

3. Zarabianie i wycenianie w biznesie online

4. Rekrutacja w biznesie online

Kolekcja Back to study

Komentarz do podcastów 1-3:

Podejście Oli do promocji, sprzedaży i wycen było dla mnie czymś nowym, innym od tego, którego uczą podczas korposzkoleń. Bardzo podoba mi się asertywne mówienie o zaletach produktów, sposób argumentowania ich ceny, ale też szczere komunikowanie, dla kogo te produkty nie są. Z tych podcastów można się naprawdę wiele nauczyć, poznać sposób myślenia Oli o sprzedaży. Zainteresowanym tym tematem bardzo polecam też e-booka Promocja i sprzedaż w biznesie online – jest to kompleksowy przewodnik z zakresu promowania i sprzedawania produktu, uzupełniony mnóstwem konkretnych przykładów tego, jak Ola w swoim biznesie stosuje wiedzę, o której pisze w książce.

Komentarz do podcastu 4:

Darzę go szczególnym sentymentem: kiedy słuchałam tego podcastu pierwszy raz, na początku 2019, to pomyślałam: wow, chciałabym kiedyś pracować w takiej firmie. Półtora roku później ten sam podcast bardzo pomógł mi przygotować się do rekrutacji w PSC.

Nie samą pracą człowiek żyje i na liście moich ulubionych treści jest też Kursoksiążka o asertywności. Kupiłam ją, bo wszyscy wychwalali pod niebiosa rozdział o przekonaniach (tak trafiłam na IG Klaudyny @kreatywa, bo recenzowała na swoim profilu tę książkę). I faktycznie – Kursoksiążka, a szczególnie rozdział o przekonaniach, przebudowuje myślenie i pozwala odkryć przyczyny nieasertywnych zachowań, dzięki czemu o wiele łatwiej pracować nad zmianą”.

O tym, jak być asertywną, możesz dowiedzieć się więcej także z kursoksiążki w formie e-booka.

Jak być asertywną w praktyce, czyli Kawa z Budzyńską

Kawa z Budzyńską to cotygodniowe spotkanie na żywo, które daje niesamowitego kopniaka energetycznego. Wyżej wspomniała o nim Ania, mówiąc o tym, jak Ola przemyca na Kawie obraz swojego podejścia do wielu tematów.

Ale również i Kreatywnie Nam Planująca Kasia bardzo Kawę ceni: „Czasem żartuję, że moje dorosłe wychowywanie się odbywało się na treściach PSC, ciężko więc wybrać mi tę jedną, konkretną. Podrzucę więc coś, co jest teraz bardzo na czasie i w kontekście zbliżającej się końcówki wakacji myślę, że fajnie to sobie odświeżyć. Bardzo polecam zeszłoroczne nagranie Kawy z Budzyńską, na którym Ola opowiadała o tym, jak wrócić do siebie po wakacjach – znajdziecie w niej konkretne podpowiedzi i pomysły na to, jak jeszcze przed wyjazdem na urlop zaplanować w miarę bezbolesny powrót do rzeczywistości i jak sprawnie uporać się z tym, co po powrocie na nas czeka!”.

PSC na YouTubie, czyli szkolenie online w kilka minut

Choć swoją obecność na YouTubie PSC zaznacza dopiero od paru miesięcy, już teraz ma tam stałe grono widzów, którzy niecierpliwie wypatrują kolejnych odcinków. Nie ma się co dziwić. Te kilka minut nagrania to nieraz solidne szkolenie online.

Nasza baristka Kasia należy do tego właśnie grona: „Myśląc o ulubionych treściach PSC, bezapelacyjnie stwierdzam, że YouTube po prostu wymiata! Szczególnie jeden z nich miał na mnie ogromny wpływ, gdyż poruszał problem, z którym borykam się od dawna, mianowicie: Jak się nie porównywać do innych? Właśnie ten film zainspirował mnie do zmian, a zgodnie z radami Oli postanowiłam pracować nad sobą i spojrzałam na problem porównywania się w zupełnie innym kontekście. Zwracam teraz uwagę na swoje talenty i mocne strony i chcę je rozwijać. Staram się porównywać sama ze sobą i skupiam się na progresie, który wykonałam. Jeśli i Ty masz tak jak ja i stale porównujesz się do innych, to serdecznie polecam Ci ten odcinek na kanale PSC na YouTubie!”.

Na to samo nagranie zwraca uwagę nasza InstaCzarodziejka, Martyna: „Moim faworytem jest jeden z najświeższych filmów Pani Swojego Czasu na YouTubie zatytułowany Jak się nie porównywać do innych? Choć dziś jestem już na tym etapie, że nie porównuję się z innymi, to w przeszłości bardzo negatywnie wpływało to na moje działania. Wiem, że wiele kobiet ma ten sam problem. Dlatego ten film polecam szczególnie, bo wyzbywając się tego nawyku, można zdobywać szczyty, zaufajcie mi”.

Rozwój osobisty w słoiku… sukcesów

Kornelia, która jest odpowiedzialna za obsługę sklepu w Przestrzeni Pełnej Czasu, zwróciła uwagę na pomysł Słoika Sukcesów: „Moim zdecydowanym faworytem wśród wszystkich treści PSC (a jest w czym wybierać) jest Słoik Sukcesów. Jeśli jest jeszcze ktoś, kto chciałby się dowiedzieć, czym on jest, niech wskakuje na bloga poczytać o Wirtualnym Słoiku Sukcesów.

Dlaczego akurat Słoik Sukcesów? Dzięki niemu codziennie szukam w gąszczu spraw i zadań mniejszych lub większych sukcesów. To dobra szkoła doceniania, wdzięczności i uważności. Podpięcie poczty pod wybredną aplikację, krótki trening po męczącym dniu, ogarnięcie planera na kolejny tydzień, ugryzienie się w język (kiedy ktoś nas wkurza) czy zrobienie wegańskiego majonezu – kto próbował, ten wie, jak duży to sukces – idealnie nadają się do Słoika i w moim właśnie są.

Gwarantuję, że nie trzeba od razu iść na Everest, żeby sobie karteczkę do Słoika Sukcesów wrzucić, a później do niej wracać.

Kiedy mam kryzys i wydaje mi się, że jakoś w moim Słoiku pusto, a do tego nic się nie udaje, podpatruję Słoiki innych dziewczyn. W Klubie PSC co miesiąc dzielimy się swoimi małymi i dużymi osiągnięciami w ramach Wirtualnego Słoika Sukcesów. To baza inspiracji i motywacji wielka jak ocean! Wtedy już nie szukam wymówek, tylko działam”.

Rozwojowe książki u PSC

Julia, baristka w Przestrzeni Pełnej Czasu, zwraca uwagę na pierwszą publikację Oli: „Moim faworytem jest klasyk, czyli pierwsza książka Oli Jak zostać Panią Swojego Czasu? Zarządzanie czasem dla kobiet. Jest to przede wszystkim pozycja dla tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w organizacji i planowaniu. Książka, pomimo że wygląda niepozornie, to ma w sobie samo mięso – Ola rzeczowo pisze o mitach w zarządzaniu czasem, nawykach, prokrastynacji, byciu online, strachu przed wyśmianiem czy motywacji.

Mój egzemplarz leży w widocznym miejscu i jest oznaczony mnóstwem karteczek, a najważniejsze informacje są podkreślone, bo tak naprawdę pracuję z tą książką cały czas. Świetnie sprawdza się przy planowaniu roku czy miesiąca oraz kiedy potrzebuję małego kopa do działania”.

Uśmiechałam się do samej siebie, czytając tę odpowiedź, ponieważ przypomniała mi ona o moich własnych początkach z Panią Swojego Czasu. Zaczęło się właśnie od tej książki. Pierwszej książki, po której pozwoliłam sobie pisać, mazać, notować i zakreślać. Niektóre z fragmentów były dla mnie tak przełomowe, że mimo upływu lat wciąż mam je w głowie i często do nich wracam. Dlatego właśnie, podobnie jak Julia, z pełnym przekonaniem odpowiadam, że moją ulubioną treścią Pani Swojego Czasu jest właśnie ta wyjątkowa książka.

Pamiętaj, że w sklepie PSC znajdziesz o wiele więcej książek o rozwoju osobistym. Czy jest wśród nich Twoja ulubiona? A może inne treści Pani Swojego Czasu są Twoim numerem jeden?

Podcast, YouTube i co jeszcze? Gdzie znajdziesz Panią Swojego Czasu?

Od niedawna z Panią Swojego Czasu związany jest też wyjątkowy punkt na mapie Polski – Przestrzeń Pełna Czasu na krakowskim Kazimierzu. To nasz sklep, kawiarnia, biblioteka i miejsce, w którym planujemy organizować dla Was ciekawe wydarzenia.