Kasia Mıstaçoğlu – #GangPSC

Tej jesieni zapraszamy Cię do świata, w którym – na przekór temu, czym bombarduje nas rzeczywistość, wiadomości i plucha za oknem – kolory, inspiracje, wizje, pomysły, marzenia i projekty spotykają się na papierze, a klimat kreatywnego chillu otacza jak ciepły kokon dający schronienie, spokój i chwilę na spotkanie z samą sobą. Tak, dokładnie o to tutaj chodzi! Zapraszamy Cię do świata, w którym czas na odpoczynek i zadbanie o swoje potrzeby, jest tak samo ważny jak czas na pracę, rozwój i odhaczanie kolejnych zadań z listy to-do.

Znajdź czas na #kreatywnychill z nową kolekcją Pani Swojego Czasu!

Co ma planowanie do (kreatywnego) odpoczywania?

Ale jak to? – możesz zapytać. Uczycie planowania i organizacji, zarządzania sobą w czasie, skąd więc ta cała kreatywność i „moda” na odpoczywanie?! Ano właśnie… to nie jest żadna nowa moda, tylko idea, której Pani Swojego Czasu uczy od lat – każda z nas ma prawo do odpoczynku i spędzania wolnego czasu tak, jak lubi, i tak, jak tego potrzebuje. Odpoczynek nie powinien być „nagrodą” za dobrze wykonaną pracę, ale fundamentem, cegiełką, o którą trzeba zadbać, aby móc robić całą resztę, aby mieć siłę na wiosłowanie przez codzienność. Szczególnie teraz, gdy ilość bodźców, które codziennie do siebie przyjmujemy, stale rośnie, warto pamiętać o tym, że odpoczywanie to coś, co nam się po prostu po ludzku należy.

Namawiamy Cię więc przede wszystkim do planowania czasu na odpoczynek. To również coś, o czym stale sobie przypominamy, pracując w #GangPSC – znikamy ze Slacka, odłączamy się, łapiemy oddech, a Asia przypomina o tym, że urlop to urlop – i świat się nie zawalił, a Imperium PSC nadal rośnie! Da się? No da się!

Kreatywne zestawy do planowania… i nie tylko!

A skoro to właśnie planowanie jest naszym konikiem i planowanie bierzemy na tapet, to idziemy o krok dalej i produktom stworzonym do planowania dajemy drugie życie – w kreatywny, twórczy, kolorowy i pełen inspiracji sposób! Kreatywność to przecież eksperymentowanie, szukanie nowych rozwiązań, łamanie zasad, aby z tego, co znane i opatrzone, stworzyć coś nowego. Coś zaskakującego, coś inspirującego, coś cieszącego oczy i pobudzającego wyobraźnię.

Nie będziemy Cię namawiać do tego, byś została artystką. Nie będziemy namawiać do inwestowania w mnóstwo narzędzi, byle tylko zacząć nowe hobby (no… może jeszcze nie teraz, poczekamy, aż złapiesz naszego kreatywnego bakcyla!). Nie będziemy wyznaczać nowych standardów – wręcz przeciwnie! Chcemy dać Ci tyle inspiracji i pomysłów na to, jak wykorzystać produkty, które prawdopodobnie już masz pod ręką, w zupełnie nowy sposób, że sama nie będziesz chciała przestać się bawić kolorem i formą.

Nie tworzymy gotowych zestawów, chcemy zostawić Twojej kreatywności pole do popisu. Tutaj nie ma dobrych ani złych wyborów – chodzi o zabawę, eksperymenty i taki zwykły, ludzki fun, radochę, która płynie z tworzenia czegoś nowego. Właśnie dlatego zamiast zestawów mamy podpowiedzi i mały przewodnik po nowej kolekcji, który pokaże Ci, co z czym łączyć i jak kreatywnie wykorzystać to, co już być może masz pod ręką!

Wisienka na Torcie, Niebieskie Migdały i Śliwka w Kompot – nowe Mini Planery Pełne Czasu

Gwiazdą naszej kolekcji #kreatywnychill są zdecydowanie Mini Planery Pełne Czasu. Piękne, ręcznie malowane akwarelami abstrakcyjne wzory na ich okładkach to dzieło Weroniki – naszej szefowej Działu Grafiki i Projektowania. Przyznaj, że trudno przejść obojętnie obok planera, który wygląda jak małe dzieło sztuki!

Aby ułatwić Ci skompletowanie zestawów do planowania, do każdego Mini Planera z kolekcji #KreatywnyChill dobrałyśmy pasujące do niego brush peny i flamastry. Oczywiście możesz śmiało eksperymentować i budować swoje własne palety kolorystyczne z szerokiej gamy artykułów piśmienniczych, które mamy w sklepie (o tym, jak to zrobić, dowiesz się z wpisu “Jak dobierać kolory w bullet journalu”), ale jeśli chcesz po prostu zacząć działać, śmiało skorzystaj z naszych propozycji!

Wisienka na Torcie

Zobacz w sklepie zestaw Wisienka na Torcie

Niebieskie Migdały

Zobacz w sklepie zestaw Niebieskie Migdały!

Śliwka w Kompot

Zobacz w sklepie zestaw Śliwka w Kompot!

Do kompletu dorzuć również zestaw cienkopisów Faber Castell – świetnie sprawdzą się przy rysowaniu tabelek oraz ozdobnych ilustracji, szlaczków, bannerów i znaczników. Ich ogromną zaletą jest fakt, że nie rozmazują się w kontakcie z wodą lub tuszem – możesz bez obaw zakreślać napisany nimi tekst i kolorować obrazki. Nic się tutaj nie zepsuje!

Jeśli zamiast cienkopisów wolisz długopisy lub pióra kulkowe, to również znajdziesz w sklepie coś dla siebie!

Kolekcja Back to study

Dla fanek kreatywnego planowania mamy również superniespodziankę – naklejki, które mogą być inspiracją do tworzenia własnych rysunków! Możesz potraktować je jako szablony do odrysowania wzorów w swoim planerze lub wykorzystać jako maleńkie kolorowanki do ozdabiania brush penami!

Notatnik na wszystko, co sobie wymarzysz!

To jeszcze nie koniec kreatywnych nowości – wręcz przeciwnie, my się dopiero rozkręcamy! Podręczny, niemal kieszonkowy format Mini Planera Pełnego Czasu może być zbyt mały dla wielu osób, które lubią notować z rozmachem lub potrzebują wyżyć się twórczo na większej powierzchni. Papier z naszych planerów, idealny do planowania, może nie udźwignąć kolejnej warstwy flamastrów i pisaków. Właśnie dlatego w naszej kreatywnej kolekcji nie mogło zabraknąć nowej odsłony notatnika w kropki, który świetnie sprawdzi się nie tylko jako notes, ale także jako baza kreatywnego pamiętnika, art journala, na który możesz przelać swoje plany, wizje i marzenia.

Do notatnika koniecznie dobierz również kolorowe brush peny Tombow – z ich pomocą możesz rysować litery, malować, kreślić i kolorować. Przyda się także zestaw wodoodpornych cienkopisów. Świetnym uzupełnieniem zestawu do kreatywnego chillowania będą też mniejsze brush peny Tombow Fudenosuke, z których pomocą stworzysz piękne napisy (o tym zresztą za moment!), lub metaliczne flamastry Stabilo wspaniale prezentujące się na kolorowej powierzchni!

Brush Lettering – zeszyt ćwiczeń z alfabetem podstawowym

Kreatywność jest jak mięsień – im więcej z niej korzystasz, tym lepiej Ci służy, im częściej ćwiczysz, tym lepsze efekty zobaczysz. To zdanie ma sens również w kontekście konkretnych, “kreatywnych umiejętności” – w naszym papierniczym świecie jedną z nich na pewno jest lettering. W kolekcji #kreatywnychill nie mogło więc zabraknąć produktu zaprojektowanego do nauki pięknego pisania. Zeszyt ćwiczeń do letteringu przygotowała Justyna, którą poznałaś już na blogu jako autorkę wielu wpisów z serii #freakBujo oraz twórczynię Mini Kursu Letteringu – oddałyśmy ten projekt w sprawdzone ręce i jesteśmy zachwycone efektami naszej współpracy!

Skompletuj zestaw do nauki letteringu!

Co przyda Ci się do pracy z zeszytem ćwiczeń? Oczywiście brush peny – zadbaj jednak o to, aby wybrać te przeznaczone dla początkujących! Małe brush peny Tombow Fudenosuke lub kolorowe jak cukierki Pentel Touch są proste w obsłudze dzięki stosunkowo sztywnym końcówkom. Dodatkowo wielkość literek narysowanych w naszym zeszycie ćwiczeń dopasowana jest właśnie do brush penów dla początkujących – jak widzisz, wszystko tutaj ma swój sens!

Znajdź czas na #kreatywnychill z nową kolekcją Pani Swojego Czasu

Jeszcze nie tak dawno nasze praprababki spędzały długie jesienne i zimowe wieczory, drąc pierze. Nasze babcie siadały z drutami i motkami kolorowej włóczki. Nasze mamy wyplatały biżuterię z koralików, przerabiały sukienki i czarowały w kuchni. A my? My w #GangPSC złapałyśmy papierniczego bakcyla, którym bardzo chcemy Cię w tym roku zarazić – odłóż telefon, odłącz się na moment. Zaparz sobie kubek pysznej herbaty, odpal świeczkę, chwyć papier i kolorowe flamastry i zacznij działać – przełącz się na #kreatywnychill razem z nami.

Już w czwartek (29.10) o 20:00 na profilu @paniswojegoczasu_official odbędzie się kreatywno-chilloutowe spotkanie live z Kasią, podczas którego będziesz mogła wziąć w dłoń ulubione pisadła i zacząć tworzyć wspólnie z Kasią, a przy okazji posłuchać, jak wychillować i stworzyć sobie przestrzeń do kreatywnych działań.