Ponieważ jesteśmy już na półmetku przedsprzedaży książki PSC „Jak zostać Panią Swojego Czasu. Zarządzanie czasem dla kobiet”, a ja dostaję od Was sporo pytań dotyczących książki, postanowiłam na nie wszystkie odpowiedzieć w jednym miejscu, czyli tutaj 🙂

Oto pytania, które od Was dostaję:

1. Gdzie można kupić książkę?

Na stronie www.ksiazka.paniswojegoczasu.pl oraz w moim sklepie www.sklep.paniswojegoczasu.pl.

Swoją drogą niesamowite dla mnie jest to, że czasem myślę, że już cały świat poinformowałam o tym, gdzie można kupić książkę, a wciąż osoby, które mnie czytają, są w grupie Pań Swojego Czasu, a jeszcze o tym nie wiedzą!

2. Dlaczego wydajesz i sprzedajesz książkę samodzielnie?

Napisałam na ten temat artykuł, który znajdziesz TUTAJ, więc teraz w dużym skrócie.

Po pierwsze, zależało mi na kontroli całego procesu – nie tylko procesu pisania, lecz także wydawania i sprzedaży książki.

Po drugie, nie chciałam ciągle dopasowywać treści książki do czyichś wymogów, a tego właśnie żądały ode mnie wydawnictwa.

Po trzecie, lubię działać i myśleć biznesowo, a w swoim biznesie lubię zarabiać pieniądze – tylko sprzedaż w formie self-publishingu je generuje. Prowizja od sprzedaży w wydawnictwie jest po prostu śmieszna.

3. Czy będzie można ją kupić w księgarni, na przykład w Empiku?

Nie. Książkę kupić można tylko i wyłącznie w moim sklepie internetowym, czyli tutaj: www.sklep.paniswojegoczasu.pl.

4. Co to znaczy, że książka jest dostępna w przedsprzedaży?

Oznacza to, że gdy teraz ją zamawiasz, dajesz mi kredyt zaufania: książka jeszcze nie jest w 100% gotowa. W tym momencie jest drukowana i klejona.

A tak wygląda wydrukowana

W zamian za Twój kredyt zaufania mam dla Ciebie specjalną ofertę: kupując w ramach przedsprzedaży, przesyłkę otrzymasz gratis, a do tego masz mój podpis w książce. Specjalnie w tym celu 3 kwietnia udam się do magazynu, z którego wysyłane są do Was moje produkty, i podpiszę wszystkie książki zamówione w przedsprzedaży. Magazyn znajduje się kilkaset kilometrów od mojego domu, więc później taka akcja nie będzie możliwa (książek oraz wszystkich innych produktów PSC nie wysyłam z domu).

5. Jaka jest cena książki?

Standardowa cena książki papierowej to 49 zł.

6. Jakie są dostępne pakiety?

Książkę można zamówić w kilku wariantach:

a). książka papierowa (zakładka do książki gratis) – 49 zł;

b). książka papierowa (zakładka gratis) + e-book z notatkami wizualnymi – 79 zł;

c). e-book (formaty: EPUB, MOBI) – 49 zł;

d). e-book + e-book z notatkami wizualnymi – 79 zł;

e). książka papierowa (zakładka gratis) + e-book + e-book z notatkami wizualnymi – 99 zł.

7. Czym są i jak wyglądają notatki wizualne?

Notatki wizualne są doskonale znane uczestniczkom moich webinarów – to taka rysunkowo-słowna kompilacja wiedzy podana w pigułce. Zgodnie z zasadą, że obraz jest wart tysiąca słów, poniżej zobaczycie kilka przykładowych notatek, które faktycznie wylądują w e-booku wraz z notatkami wizualnymi. Ich twórczynią jest oczywiście najlepsza na świecie Pogromczyni Pixeli, czyli Natalia z Pixels Factory

8. Jakie są opcje wysyłki książki?

Książka jest wysyłana z magazynu w Zwierzyńcu (tam znajdują się wszystkie produkty fizyczne PSC) usługą kurierską Pocztex. Dzięki temu, nawet jeśli kurier nie zastanie Cię w domu, to paczka zaczeka na Ciebie na Twojej poczcie.

9. Do kiedy trwa przedsprzedaż?

Przedsprzedaż trwa do 5 kwietnia do północy.

10. Kiedy będzie wysyłana książka zamówiona w czasie przedsprzedaży?

Książki zamówione w przedsprzedaży będą wysyłane od 6 kwietnia.

11. Ile książek już sprzedałaś?

Stan na dziś (poniedziałek, 20.00): 1412 sprzedanych książek.

12. W jaki sposób książka jest pakowana?

Bardzo dbamy o to, aby odbiór przesyłki stał się dla Ciebie wyjątkowym przeżyciem. Książka będzie zapakowana w piękny biały papier o strukturze lnu i – oczywiście – przewiązana wstążką w ulubionym kolorze Pani Swojego Czasu.

Na przesyłce znajdzie się naklejka: „PRZESYŁKA PEŁNA CZASU” – tak pięknie zapakowana paczka powędruje do kartonu, aby dotarła do Ciebie bezpiecznie i bez uszkodzeń.

13. Dlaczego e-book jest w takiej samej cenie jak książka?

Bo zawiera tę samą porcję wiedzy 😉

Sporo osób myśli, że skoro książkę papierową – w przeciwieństwie do e-booka – trzeba wydrukować, to powinna mieć wyższą cenę. Większość z nich jednak nie wie, że od sprzedaży każdego egzemplarza książki odprowadzam podatek VAT, który w przypadku wersji papierowej wynosi 5%, a w przypadku e-booka – 23%. No i e-book trzeba tak samo przygotować do wydania jak książkę – zrobić mu skład, przetestować na dostępnych nośnikach i czytnikach.

Postaw na siebie! - ucz się z #kursoksiążek i zacznij działać!

Aha, mówię o formatach EPUB i MOBI, bo nie wydajemy książki w postaci pliku PDF.

14. Czy planujesz nagrać audiobook?

Tak. Planuję zrobić audiobook z mojej książki, którą – oczywiście – ja będę czytać. Znalazłyśmy nawet profesjonalne studio nagrań, w którym opracujemy całość.

Jest tyko jeden mały problem: wrodzona wada wiązadeł głosowych, która nie pozwala mi mówić non stop przez kilka godzin z rzędu. Oznacza to, że nagrywanie potrwa bardzo długo. Audiobook będzie gotowy najwcześniej jesienią tego roku!

15. Jaka będzie zawartość książki (spis treści)?

ZOBACZ SPIS TREŚCI – w tym miejscu możesz zobaczyć dokładny spis treści książki

16. Czy jeśli obecnie zajmuję się dzieckiem i nie pracuję zawodowo, to książka mi się przyda?

Tak. Książka nie jest dla osób pracujących czy niepracujących. (Swoją drogą – częste jest skojarzenie, że zarządzanie sobą w czasie okazuje się przydatne tylko w wypadku osób pracujących i „zarobionych”. Że dopiero gdy dochodzisz do ściany i uderzasz głową w mur, musisz się nauczyć zarządzać sobą w czasie).
Zarządzanie sobą w czasie to umiejętność ustalania priorytetów w każdej sytuacji – bez względu na to, czy pracujemy, wychowujemy dzieci, czy podróżujemy po świecie.

17. Lubię Twój sposób pisania na blogu, ale nie przemawia do mnie #kawazbudzynska. Czy książka będzie dla mnie?

Lubię przekazywać wiedzę na rozmaite sposoby, dlatego powstała #kawazbudzynska. Nie tylko lubię, lecz także umiem. Na blogu publikuję artykuły, do których się przygotowuję i które czasami opracowuję przez dłuższy czas. Następnie są one poddawane korekcie i publikowane. A #kawa jest na żywo, bywa spontaniczna, energiczna, a czasem nawet chaotyczna.

Jeśli chodzi o podobieństwo, to książce oczywiście bliżej do bloga niż do #kawy, ponieważ nie powstawała spontanicznie, chaotycznie i „na żywo”, lecz była pisana według planu i zgodnie z przewidziana dla niej strukturą.

18. Jaka jest różnica między zawartością książki a kursem online?

Przede wszystkim trzeba zapytać, który z moich kursów realizowałaś. Oferuję dwa programy online. Pierwszy z nich – „Zrób to dziś, czyli jak nie odkładać na jutro” – dotyczy radzenia sobie z prokrastynacją, a więc maleńkiego fragmentu zarządzania sobą w czasie. W książce także poruszam to zagadnienie, ale w przeciwieństwie do kursu nie koncentruję się wyłącznie na nim.

Drugi z moich kursów – „Zorganizuj się w 21 dni” – to zupełnie inna historia. To trzytygodniowy, kompleksowy program, który porusza wszystkie najważniejsze aspekty zarządzania sobą w czasie – jeżeli rzetelnie go zrealizujesz, nie powinnaś potrzebować już NICZEGO więcej, aby brać czas w swoje ręce i zarządzać nim po swojemu. Ani innych kursów, ani innych książek, ani jakiejkolwiek innej pomocy.

Czy w takim razie polecam Ci moją książkę, skoro posiadasz dostęp do kursu?

Jeśli sumiennie przeszłaś program i pracujesz nad utrwaleniem nawyków – nie potrzebujesz mojej książki.

Oczywiście nie jest tak, że w książce opisuję kurs lub że książka może zastąpić mój kurs, bo nie może! Nie sprzedawałabym jej za 49 złotych, gdyby miała zastąpić kurs oferowany za 249 złotych 🙂
Książka zawiera wiele treści, których nie obejmuje kurs – jest bardziej osobista, przedstawia moją historię, przykłady z mojego życia, prywatne przemyślenia.

Jeśli chcesz poznać inny, lepszy sposób, trik czy metodę na zarządzanie sobą w czasie, której nie poznałaś podczas kursu, to od razu Ci napiszę, że takiej w książce nie ma!

19. Co będzie w książce, czego nie ma na blogu?

To chyba jedno z najczęściej zadawanych przez Was pytań 🙂
Zrozumiałe – w końcu jeśli czytasz na bieżąco mój blog, po co miałabyś kupować książkę, prawda?

Jeśli chodzi o merytorykę, w obu przypadkach się ona pokrywa. Mój blog i moja książka są o zarządzaniu czasem dla kobiet. Nie napisałam książki o hodowli motyli, podobnie jak nie ma w niej przełomowej metody, którą dotąd ukrywałam przed światem.

Ale blog i książka to dwie zupełne różne formy przedstawiania treści.

To tak, jakby zastanawiać się, z jakiej formy literackiej więcej wyniesiesz – z powieści czy z poezji? Z każdej coś wyniesiesz, jeśli jesteś na to gotowa i jeśli jest to forma, którą lubisz.

Mówiąc wprost, czyli kawa na ławę: nie mam ambicji, aby na blogu każdy artykuł był merytoryczną rozprawą, która kompleksowo rozprawia się z danym zagadnieniem. Czasami podaję Ci rozwiązania, a czasem tylko nakreślam problem. I to się nie zmieni, bo nie zamierzam się do niczego zmuszać.

Mam jednak świadomość, że gdy kupujesz coś ode mnie, liczysz na konkretne rozwiązanie.

I książka jest takim konkretnym rozwiązaniem: całościowym podejściem do kobiecego zarządzania czasem. Naświetlam w niej wszystkie zagadnienia, które z jednej strony bywają dla kobiet problematyczne, z drugiej – ich przepracowanie jest konieczne do tego, aby stać się Panią Swojego Czasu. W książce nie poprzestaję na zarysowaniu tych aspektów, lecz również podpowiadam, co należy zrobić, aby się czegoś pozbyć lub coś zacząć robić. Innymi słowami: dostajesz do ręki rozwiązania, które – szczerze mówiąc – nie zawsze są dostępne na blogu.

20. Czy w książce znajdują się ćwiczenia praktyczne, czy tylko merytoryka i wskazówki?

Wszystko zależy od tego, co rozumiesz przez ćwiczenia praktyczne.

Jeśli oczekujesz, że w jakimś miejscu piszę: „Ćwiczenie nr 1”, to nie; nie ma czegoś takiego i chyba nigdy nie będzie. Zbyt często uciekamy od rzeczywistości w „ćwiczenia praktyczne”, które niewiele z tą rzeczywistością mają wspólnego; ćwiczenia, w których każe nam się coś napisać, podkreślić, powtarzać 15 razy, zamiast po prostu iść i zrobić coś w życiu.

W książce jest wiele przykładowych rozwiązań i konkretnych działań, do których Cię zachęcam. Ale zachęcam, żebyś robiła je w swoim prawdziwym życiu, a nie na kartce. Tak właśnie rozumiem ćwiczenia praktyczne.

21. Czy książka mi pomoże, jeśli jestem beznadziejnym przypadkiem, który nie potrafi ogarnąć różnych rzeczy?

A co chciałabyś usłyszeć na tak zadane pytanie? Często mam ochotę odpowiedzieć: „Nie. Jeśli jesteś beznadziejnym przypadkiem, to nic ci już nie pomoże. Połóż się do łóżka i popłacz sobie nad własną beznadziejnością”.

Niezbyt miła odpowiedź, prawda?

Prawda jest taka: zwykle oczekujemy, że ktoś przekona nas, że można nam pomóc, że damy radę i że nie jesteśmy aż tak beznadziejne, jak nam się wydaje. Tymczasem dopóki uważasz, że jesteś beznadziejnym przypadkiem, dopóty nim będziesz i nikt – ani nic – Ci nie pomoże. Kupisz moją książkę i postawisz ją na półce. Nawet jej nie otworzysz, bo po co, skoro nie ma dla Ciebie szansy. To już lepiej nie kupować.

22. Czy krzyczysz w książce na swoje czytelniczki?

Tak.

Jak wiadomo, ja zawsze krzyczę na swoje czytelniczki. Nie byłabym sobą, gdybym nie robiła tego w książce 🙂

23. Do której z istniejących książek na rynku jest najbliżej Twojej książce?

Do żadnej. Serio.

Dostałam to pytanie od Ani – mojej osobistej Mistrzyni Zadawania Pytań (Ania uczestniczyła w pierwszej edycji mojego kursu „Zorganizuj się w 21 dni” – zadała mi wtedy tyle pytań, że zapamiętałam ją na zawsze).

Po tym pytaniu spojrzałam na wszystkie książki o organizacji i zarządzaniu sobą w czasie, które mam w domu (a mam ich naprawdę sporo) i, kurczę, moja się nie mieści w żadnej kategorii!

Nie jest poradnikiem sensu stricte, bo obiecałam sobie kiedyś, że nigdy nie napiszę nudnego jak flaki z olejem poradnika, którego nikt nie zechce przeczytać. Ale nie jest też książką o mnie i moim życiu, bo przecież nie stworzyłam autobiografii.

Myślę, że powstała nowa kategoria, tylko jeszcze nie wiem, jak ją nazwać. Gdy przeczytacie książkę, dacie mi znać, jak ją nazwiemy.

No i przypominam, że przedsprzedaż trwa jeszcze dwa tygodnie. A wszystkie pakiety książki znajdziesz TUTAJ.